Monitor sam się wyłącza

(Kubazizu) #1

Od paru dni monitor sam się wyłącza. Np. włączam grę, gram, a tu nagle czarny ekran a monitor jest włączony. Nie jest tak tylko przy grach. Siedzę sobie na necie i znów tak samo. Czasem dzieje się to co 5 min, czasem co 15min, a czasem co parę godzin. No i pytanie, jak temu zaradzić? Mój monitor :

[Monitor Plug and Play [NoDB] ]

Właściwości monitora:

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

ID monitora SAM01E1

Model SyncMaster

Data produkcji Tydzień 16 / 2006

Numer seryjny HMCL401561

Największy widzialny rozmiar ekranu 38 cm x 30 cm (19.1")

Współczynnik proporcji obrazu 4:3

Częstotliwości odświeżania poziomego 30 - 81 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 75 Hz

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Active-Off

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

(Zajczyk95) #2

możliwe że karta graficzna szwankuje, sprawdź czy dzieje się tak też na zintegrowanej

(Kubazizu) #3

na czym?

(Zajczyk95) #4

na zintegrowanej karcie graficznej (wbudowanej w płytę główną). Najlepiej jeżeli po prostu wyciągniesz swoją grafikę i włączysz kompa bez niej (wtedy zadziała zintegrowana).

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,81875097,0,karta_graficzna_zintegrowana_a_dedykowana_.html

(system) #5

Możliwe, iż przyczyną mogą być kondensatory w monitorze (tak też miałem w moim dawnym Samsungu). Jedyne wyjście przy tym to rozkręcenie obudowy i sprawdzenie kondensatorów pod kątem wybrzurzeń. Sama naprawa poprzez wylutowanie i wlutowanie nowych nie jest aż taka tragiczna :wink:

(Kubazizu) #6

MacKnick , a jakoś inaczej nie da się użyć zintegrowanej? Tylko przez wyjęcie dedykowanej?

(Zajczyk95) #7

jeżeli w biosie byś włączył zintegrowaną to pewnie i tak wykryłoby dedykowaną i znowu przełączyło na nią, a więc myślę że jest to chyba jedyne rozwiązanie.

musisz najpierw odkręcić śledź karty od obudowy (wyjścia z tyłu obudowy) a potem po prostu ją wyciągasz, nie jest to nic trudnego, ale pamiętaj nic na siłę :slight_smile: