Monitor samsung 797DF 17"

mam taki wlasnie monitor,na jednej ze str wyczytalam ze przy rozdzielczosci 1024x768 zalecana jest czestotliwosc 75hz,czy powinno byc wlasnie takie ustawienie,czy moze 100hz mam ustawic?

ustaw 85hz ! wiekszosc rozsadnych ludzi tak ma…

jeżeli mozesz ustawić 100 Hz to ustaw, oko sie nie męczy. A przy 75 Hz to juz jest masakra.

Tu masz dane ze strony producenta:

Z tymi 100Hz bym nie przesadzał monitor moze nie wytrzymać takiej częstotliwości. Może po prostu sie nie włączyć bądź wyświetlać obraz nieprawidłowo.

może nawet ulec awarii

przeważnie jest tak że jak monitor jakieś rozdziałki czy częstotliwości nie wyciągnie to się wyłącza - owe zabezpieczenie

Ja mam 60 Hz i nie narzekam :wink:

Najlepiej jest ustawiać coraz wyżej jeśli częstotliwość będzie za wysoka, monitor nie wyświetli nic poprawnie. Wtedy wchodzisz w tryb awaryjny i zmieniasz o 5 Hz mniej i jest git :wink: zalecane jest 85 Hz

i jakie okulary nosisz??? <żart>

ja urzywam LCD 17 i nie narzekam ,a wczesniejsza moja 19 fuji-Simens miałem ustawiona na 75HZ i to wystarczało aby obraz nie mrugał w takim stopniu ,żeby męczyło wzrok (niestety wielkość i ciezar przeważyły na strone LCD ( moge tylko tu dodac , że jezeli chodzi o gry to 19 lepiej sprawdzała sie)

Ponarzekasz niedługo :wink:

Jak okulista zadzwoni do drzwi. :smiley:

Spoko, spoko:

Ja mam Samsung SyncMaster 755DF:

Rozdzielczość obrazu: 1024x768 pikseli

Częst. odświeżania przy tej rozdzielczości: 100 Hz

I chodzi tak już kilka lat, więc Twój też powinien.

Gorzej z moim wzrokiem :frowning: bo mi pada coraz bardziej!

czyli okulista na tobie nie zarobi :stuck_out_tongue: