Monitor się nie włącza

(George240) #1

Mam problem z monitorem ( a dokładniej z takim). Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Chodzi o to, że nie chce się włączyć tzn. jak by chciał, a nie mógł. W gwoli wyjaśnienia: gdy monitor jest w stanie czuwania lampka świeci się na pomarańczowo, a gdy działa i powinien wyświetlać obraz na niebiesko, a mówię to po to, że gdy wyłączałem komputer na noc to wyłączałem zasilanie też z listwy, do której są podłączone wszystkie niezbędniki do komputera min. wspomniany monitor. Gdy następnego dnia włączałem listwę lampka monitora zawsze się robiła niebieska i pokazywało się logo LG, a po chwili pomarańczowa, przechodząc w stan czuwania... no i niestety pewnego pięknego dnia lampka zamiast zrobić się pomarańczowa, zaczęła mrugać, w regularnych odstępach, na niebiesko i ni w cholerę monitor nie chciał wyświetlać obrazu. Pobawiłem się trochę listwą i w końcu zaskoczył. Przestałem wyłączać listwę na noc i przez parę dni był spokój. No to teraz zaczęło się, że wyłączyłem monitor guziczkiem przy nim... włączyłem go po jakimś czasie i zaczęło mrugać na niebiesko, i znowu musiałem się bawić listwą póki nie zaskoczy. Z kolei i dzisiaj brat wyłączył jakaś grę i monitor centralnie się zwiesił... czarny ekran i nic nie dało się zrobić. Próbowałem go wyłączyć guziczkiem... lampka powinna zgasnąć, ale jak się pewnie już domyślacie nie zgasła :stuck_out_tongue: normalnie jak zaklęta... i znowu zabawa listwą była :expressionless: Przeinstalowałem sterowniki, zmieniłem kable i nic nie pomaga.

Starałem się to jak najbardziej łopatologicznie wytłumaczyć :stuck_out_tongue:

(Agatonster) #2

George240 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #3

Jeśli to nie wina sterowników, kabli i komputera (a na to nie wygląda) -> serwis.