Monitor sie wyłącza i miga podczas gry

Witam!

Mam problem otóż kiedy tylko gram np. w fife 07, NFS carbon, cs’a (tylko to uciągnie mi grafa). Po jakimś czasie monitor gaśnie i miga dioda od monitora. Słychać dzwięki z gry i komp chodzi. Specyfikacja komputera taka jak u dołu.

Monitor to : Samsung SyncMaster 793df (CRT) (zmieniam na LCD za kilka dni).

Procek- 23 stopnie

Płyta główna- 32 stopnie

Zasilacz trzyma napięcie na liniach 12V ma 11,70V.

Wszystko sprawdzone w HWMonitor, everest, core temp. Nie wiem czego jest to wina czy monitora czy grafiki.

Pozdrawiam.

Może to karta graficzna się przegrzewa, bo sądząc po tym co napisałeś nie możesz odczytać jej temperatury. Spróbuj jej dotknąć, najlepiej radiatora. Może być też tak, że dzieje się coś z rozdzielczością, albo odświeżaniem obrazu którego ta karta nie obsługuje. Spróbuj sprawdzić czy dzieje się tak z inną kartą graficzną.

Temperatura grafiki ok. 20-25 stopni. Komp chodzi z 25 min. Co dalej?

Sprawdzałeś w czasie grania ? Jeśli tak, to nie wina przegrzewania. Spróbuj od kogoś pożyczyć kartę graficzną, uruchomić u siebie i popróbować. Wtedy możesz wyeliminować monitor, lub ustalić gdzie leży problem.

Nie mam od kogo pożyczyć wszyscy AGP :o. Może coś innego pomoże. I tak wymieniam w niedługim czasie monitor a grafikę trochę później. Macie jakieś inne propozycje?

Twoja płyta główna ma zintegrowaną grafikę, na niej spróbuj zagrać, chociaż w Counter-Strike, bo jego powinna łyknąć.

możliwe że jednak najpierw wymienisz kartę graficzną :slight_smile:

zrób to co wyżej kolega napisał, jak bedzie wszystko normalnie śmigać to grafika do wymiany

Nikt z Was nie miał racji. Wielkie dzięki za pomoc. Okazało się że w ustawieniach było że monitor wyłączał się co 20 min.

To nie wprowadzaj w błąd, że winisz monitor lub kartę graficzną, bo każdy z użytkowników który tutaj coś Tobie chciał pomóc, kierował się myślą, że problem jest z Twoim sprzętem a nie ustawieniami i każdy zakładał, że są one zupełnie w porządku.