Monitor sie wyłącza i miga podczas gry


(Borkowskiba) #1

Witam!

Mam problem otóż kiedy tylko gram np. w fife 07, NFS carbon, cs'a (tylko to uciągnie mi grafa). Po jakimś czasie monitor gaśnie i miga dioda od monitora. Słychać dzwięki z gry i komp chodzi. Specyfikacja komputera taka jak u dołu.

Monitor to : Samsung SyncMaster 793df (CRT) (zmieniam na LCD za kilka dni).

Procek- 23 stopnie

Płyta główna- 32 stopnie

Zasilacz trzyma napięcie na liniach 12V ma 11,70V.

Wszystko sprawdzone w HWMonitor, everest, core temp. Nie wiem czego jest to wina czy monitora czy grafiki.

Pozdrawiam.


(Rivon) #2

Może to karta graficzna się przegrzewa, bo sądząc po tym co napisałeś nie możesz odczytać jej temperatury. Spróbuj jej dotknąć, najlepiej radiatora. Może być też tak, że dzieje się coś z rozdzielczością, albo odświeżaniem obrazu którego ta karta nie obsługuje. Spróbuj sprawdzić czy dzieje się tak z inną kartą graficzną.


(Borkowskiba) #3

Temperatura grafiki ok. 20-25 stopni. Komp chodzi z 25 min. Co dalej?


(Rivon) #4

Sprawdzałeś w czasie grania ? Jeśli tak, to nie wina przegrzewania. Spróbuj od kogoś pożyczyć kartę graficzną, uruchomić u siebie i popróbować. Wtedy możesz wyeliminować monitor, lub ustalić gdzie leży problem.


(Borkowskiba) #5

Nie mam od kogo pożyczyć wszyscy AGP :o. Może coś innego pomoże. I tak wymieniam w niedługim czasie monitor a grafikę trochę później. Macie jakieś inne propozycje?


(Rivon) #6

Twoja płyta główna ma zintegrowaną grafikę, na niej spróbuj zagrać, chociaż w Counter-Strike, bo jego powinna łyknąć.


(Zajczyk95) #7

możliwe że jednak najpierw wymienisz kartę graficzną :slight_smile:

zrób to co wyżej kolega napisał, jak bedzie wszystko normalnie śmigać to grafika do wymiany


(Borkowskiba) #8

Nikt z Was nie miał racji. Wielkie dzięki za pomoc. Okazało się że w ustawieniach było że monitor wyłączał się co 20 min.


(Rivon) #9

To nie wprowadzaj w błąd, że winisz monitor lub kartę graficzną, bo każdy z użytkowników który tutaj coś Tobie chciał pomóc, kierował się myślą, że problem jest z Twoim sprzętem a nie ustawieniami i każdy zakładał, że są one zupełnie w porządku.