Monitor się wyłącza podczas grania

Siemka, mam problem a mianowicie gdy gram w Wiedźmina, lub GTA San Andreas po 5-10 minutach wyłącza mi się monitor tzn komputer się nie wiesza, ponieważ muzyka i wszystko działa ale karta graficzna (ASUS ATI Radeon 9800 XT 256mb) przestaje wysyłać sygnał. Karta była wymieniana nie dawno, ale na poprzedniej (GIGABYTE ATI Radeon 9200 SE 128mb) takie rzeczy się nie działy. W czym może byc problem?

Komputer: Intel Pentium 4 1.60GHz podkręcony do 2,03GHz, 1GB ramu, Zasilacz 230V, 50Hz, Płyta główna ASUS p4pe

PS. Podczas grania np w PESa 2008 taki problem nie występuje

Jaka moc ma zasilacz?

nie bardzo się na tym znam więc gdzie to pisze

Najprawdopodbniej to może wymien zasilacz ( i to co podałeś 230V to to nie jest Wat ) otówrz obudowę i spr. dobrze.

Po drugie jakie masz chłodzenie na karcie graf ? Jeśli pasywne, to spr. czy czaem raiator nie parzy…

i jeszcze jedno: zdarza się że po restarcie kompa wyświetla się komunikat “Komputer odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie”

PS. Sterowniki przeinstalowywałem chyba z 10 razy

Obecnie mam 1 opcję z tej strony http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

a jeżeli parzy??

(tzn nie mam chłodzenia pasywnego bo mam 2 wiatraki ale u góry ale jak sie dotknie to troche parzy)

To znaczy, że karta się przegrzewa i nie długo może się spalić… W dodatku zmień zasilacz bo czuje , że to jakiś no-name który też może nie długo puścić komputer z dymem…

Zainstaluj jakieś wentylatorki… Np. jeden z przodu ( jak da się ) , jeden z tyłu i ja bym jeszcze kupił taki jeden i położył pod kartą ( jakoś zaczepił ) i żeby od dołu na kartę dmuchało…

sam nawet podejrzewałem zasilacz, z kartą nie jest jak źle po zainstalowałem program do mierzenia temp i wynosi ona jakieś 51 stopni, ale zauważyłem że jak w san andreas zmieniłem rozdzielczość z 1680x1050 na 1024x768 to mogłem grać pół godziny a nie 10 minut

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 15:51 został dopisany post przez rafal1994

a wiatrak mam jeden nad kartą i z przodu obudowy

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 15:53 został dopisany post przez rafal1994

i jeszcze jedna rzecz, karta wygląda tak http://www.compamerica.com/images/R9800XT.jpg więc nie sądzę żeby potrzebowała więcej chłodzenia, ale popróbuje różnych kombinacji

Ok , to karta jest ok…

Zmień zasilacz…

po drugie zmniejsz też rozdzielczość na 800x640 chyba ( nie wiem czy dobrze napisałem :slight_smile: )

Zmień na 800x600 xD

ale dodatkowe zasilanie do karty graficznej masz podpięte…

tak

Sicu (Final), dzięki za poprawkę :slight_smile:

Zmieniłeś na nżiszą rozdzielczość ?

zmieniłem na 1024x768 i już ok 1h30m się nic nie stało, chociaż na 20calowej panoramie obraz nie jest za dobry ale i tak to lepsze niż restartowanie kompa co 10 minut

DZIĘKI

cze ja mam taki sam problem tylko jaka jest rozdzielczosc na monitorze 17 calowym??

Ja mam LCD 17 cali i mam największą 1280x1024

bo mam ten sam problem nie wiesz czemu tak tesz mi sie wylancza monitor tera sprawdzam na rozdzielczosci 1024x768

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 23:27 został dopisany post przez matys1

bo ja mam taki sam problem to co moze byc tego przyczyna??

też masz radeona 9800 xt?

ale co radeona 9800 mam?

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 13:46 został dopisany post przez matys1

karte graficzna mam asus x1600 series

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 13:46 został dopisany post przez matys1

karte graficzna mam asus x1600 series