Monitor się wyłącza - problem ze sterami grafy

Witajcie i wybaczcie wszystko - jestem nowy i się spieszę - musiałem założyć wątek. Proszę o wyrozumiałość.

Do rzeczy: chodzi o to, że robie znajomemu kompa. Grafika, Radeon X1650Pro 256, 1,25 RAMU, 1,5Ghz procek. Przy instalacji sterowników do grafiki z płyty producenta nie działa DX Draw więc lipa - gry nie działają, reinstalka DX nie pomaga. Instaluje najnowsze stery z neta, DX no i jest ok, z tym, że MONITOR się wyłącza! !!

Nam tu wszytskim sie śpieszy :stuck_out_tongue:

podaj dokłądny konfig i producentów podzepsopołów. Przyda się także info o zasilaczu. Jaki to monitor?

Monitor każdy więc nie ma znaczenia (ale jakiś samsung), zasilacz wymieniony z 350 na 400W. Płyta jakiegoś chainatecha czy jak mu tak chyba na VIA

Z D-SUb czy DVI?

Firma i jak trzyma napięcia.

konkrety.

Potrzbne jest też informacja o producencie karty graficznej.

Monitor wyłącza się w któym momencie?

Monitor podłączany d-sub (ale grafa ma oczywiście DVI), Sapphire Radeon X1650 Pro. Wyłącza się np jak włączam gre i kilkam na cokolwiek (czy to nowa gra, czy to wyjście, a czasami też w windzie). Przypominam, że na sterach z CD jest OK, tyle, że drawa nie ma, więc gry sie nawet nie uruchamiają, ale monitor zawsze działa

Zainstaluj sterowniki do monitora,to samo mialem jak podlanczalem swoj monitor do FX5200 d-sub wylanczal sie monitor mimo ze stery od grafy zainatalowane.Monitor poprostu warjowal bez sterow.

Voytec: Ja miałem podbny problem. Najpierw myślałem że to wina monitora, wysłałem go do gwarancji. Oddali mi go, a tu dalej niedziała, potem wymieniłem karte graficzną z Radeona 9200 na Radeon X1300, dalej ten sam problem, potem nadeszła pora na płyte główną. Po zmianie płyty głównej wszystko wróciło do normy :slight_smile: Możliwe że masz ten sam problem co ja. :slight_smile:

Pozdro!

Dzięki, ale mnie nie pocieszyliście. Stery do monitora nic nie dają - czy są czy ich nie ma monitor (każdy, na kilku sprawdzane) się wyłącza. Spróbujcie jeszcze coś pomyśleć - czy to na pewno płyta główna??? No bo ze starymi sterami było dobrze (ale dxdraw nie działał) i monitor się nie wyłączał. Błagam, tylko nie każcie kupowac płyty - znajomy się załamie (bo to nie mój komp, ja mam starego dziadka) H E L P M E

Podaj jakiej firmy masz zasilacz.

kurde nie wiem, ale na pewno w pełni sprawny 400W, nie moge teraz sprawdzić. Podaje monit z everesta: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd3 … d0bc3.html. Karta (czyli monitor, telewizor) wyłącza się po chwili od uruchomienia gry, czasami nawet w windzie. Wiatraczek sie normalnie kręci na niej. Nie wiem co robić - pomocy.