Monitor się wyłącza

Być może był już wątek na ten temat ale go poprostu nie znalazłem. Mianowicie chodzi oto iż mam monitor LG FLATRON L1919S wszystko jest wporządku do póki nie próbuje uruchomić np. jakiejś gry, wtedy monitor się wyłacza, a komputer pracuje nadal. Aby go z powrotem uruchomić poterzebny jest reset lub odłaczenie monitora od zasilania na ok 10 min i ponowne podłączenie go. Według mnie wygląda na że coś się przegrzewa i dlatego się wyłącza. Proszę o pomoc.

Mój spręt to:

Procesor: AMD Sempron Processor BOX 3000+ 1,6 GHz AM2/64 BIT

Karta graf.: nVIDIA PALIT GeForce FX-7300 GS 512MB PCI-E

Płyta gł.: GL ASUS M2V-TVM AM2

Pamięć RAM: DDR2 1024/533 BLITZ

Podłącz urządzenia do listwy zasilającej, sprawdź kabel z monitora czy nie jest “połamany”.

Zerknij na temperatury karty graf. (EVEREST, oprogramowanie z karty graf.), zmień wyjście na karcie (jeśli drugie masz dostępne). I podaj tutaj :slight_smile:

Na kablu od monitora jest dławik i jeżeli jest za duża przerwa na dławiku to będzie się rozłączał,więc jeżeli masz monitor na gwarancji to wyślij go do serwisu LG a jak nie jest na gwarancji to daj do servisu rtv oni sie uporają z monitorem w parę dni

Porządna listwa powinna dać radę z dławikiem :slight_smile: Chyba że masz zielony prąd w gniazdku a sąsiad ma kuchenkę, pralkę i mikrofalówkę + wiertarkę na chodzie i masz szpile i spadki.

to raczej nie dławik bo sprawdzałem inny kabel i się wyłaczał