Monitor-spalony piksel


(Adriansiemaszkor1) #1

Witam! Wczoraj kupiłem w sklepie Vobis monitor firmy Samsung T220HD z tunerem TV. Właśnie zauważyłem, że po lewej stronie między środkiem, a krawędzią ekranu widać czerwony kwadrat(mały, ale mi on przeszkadza). Co mogę z tym zrobić? czy jest jakiś sposób na naprawienie tego? lub może mam możliwość zwrotu monitora i wymiany czy coś?:slight_smile:


(zaklik) #2

Najlepiej byłoby oddać na gwarancję . Możesz spróbować też przycisnąć ten punkt np.dlugopisem ale niezamocno .


(witek-pl) #3

oddać z powrotem do sklepu i niech wymienią albo kasa, prawo konsumenckie daje ci taką mozliwość...


(hevet) #4

Część producentów dopuszcza uszkodzenie kilku pikseli powołując się na normę ISO 13406-2 i one nie mogą być podstawą gwarancji.Jedyną chyba firmą,która wymieni monitor na nowy nawet przy uszkodzonym jednym pikselu jest LG,jednak tylko w ciągu miesiąca od zakupu.

Możesz spróbować też "Naprawa uszkodzonych pikseli w LCD - zrób to sam!".


(Adriansiemaszkor1) #5

nie:) dość dobrze znam prawa konsumenckie i nie mam takiego prawa, że mogę oddać bez podania przyczyny:)... To są często przywileje(dla konsumentów), które większe sieci sklepów same sobie narzucają. A programy typu JScreenFix mogą pomóc?.


(hevet) #6

To musisz sam sprawdzić nikt tu "jasnowidzić" nie będzie.


(Adriansiemaszkor1) #7

no miałem włączony ten JScreenFix przez 20 min i nic nie pomogło:(... możecie polecić mi jeszcze jakiś sprawdzony program/ sposób?

P.S. boję się naciskać długopisem na ten piksel, bo jak za mocno nacisnę to dupa wtedy:/


(hevet) #8

Czytałeś cały artykuł,do którego dałem Ci linka?Tu potrzeba cierpliwości.Próbowałeś filmów,które są w jednym z odnośników w artykule?


(Adriansiemaszkor1) #9

tak, teraz mam włączony ten program UDPixel i miga mi kratka 5x5 na monitorze na tym subpixelu