Monitor szaleje

Witam… Mój kolega ma problem z kompem. Otóż oddał kompa do naprawy bo obraz na monitorze nie był taki jak trzeba nie wiem co dokładnie tam było ale nie było dobrze. Oddali mu po miesiącu. Napisali ze wymienili kartę graficzną. po podłączeniu monitora pod kartę zintegrowaną w ogóle monitor nie startuje nic a nic. A jak pod tą nową kartę graficzną monitor ukazuje obraz do momentu ładowania systemu Windows. A potem czarne tło. Co może być przyczyną?

P.S Monitor jest dobry sprawdzany na innym kompie.

Witam

Nie jestem pewien, ale może zostały zmienione ustawienie ekranu w systemie np. rozdzielczość DPI z 96 na 120 lub więcej.

Może być też zwiększona częstotliwość odświeżania ekranu co powoduje że monitor nie nadąża z wyświetlaniem obrazu i ekran zrobił się czarny. Jest też możliwość zwiększonej rozdzielczości ekranu. Rozwiązania tego problemu są dwa(tak mi się zdaje)najprostsze to podłączenie większego(więcej cali np.22 lub więcej) monitora lub telewizora(LCD lub plazma) który wytrzyma zaawansowane ustawienia systemu i zmienić je na mniejsze optymalne dla monitora o mniejszej przekątnej. Drugi sposób to przeinstalowanie systemu odnowa co spowoduje usunięcie wszystkich ustawień z poprzedniego systemu.

PS.Ile cali ma monitor do tych czas używany?

Pytanie brzmi nie ile ma cali, a czy jest to monitor CRT czy LCD, jeżeli CRT to powinien obsłużyć zdecydowaną większość rozdzielczości, jeżeli LCD to pewnie jest tak jak pisze 12Ryan ,

W takich wypadkach należy uruchomić komputer (system) w bezpiecznym trybie graficznym, a następnie z menedżera urządzeń odinstalować monitor oraz kartę graficzną (lub poprzez deinstalację sterowników).

Podczas startu systemu wciskasz F8, a następnie z menu wybierasz opcję Włącz tryb VGA.

jeśli ta zintegrowana grafika jest sprawna, to można wejść do biosu, ustawić ją jako pierwszą, podpiąć do niej monitor i odpalić kompa, gdy windows się poprawnie uruchomi, to wtedy zobaczy się jaka jest rozdzelczość i ew. można ją zmienić;

potem znowu wejść do biosu, wybrać drugą grafikę i uruchomić

gdyby wszelkie próby zawiodły, to można spróbować odpalić instalator xp z płytki i wybrać “naprawianie systemu”, jest szansa że to pomoże w przypadku problemów ze sterownikami grafiki - czasem niektóre karty nie chcą działać po podłączeniu do istniejącego systemu, za to bez problemu działają gdy się go instaluje

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj.JNJN