Monitor + telewizor da sie?

mam pytanko bo podlaczylem telewizor do PC ( monitor tez jest podlaczony ) i mam pytanie czy da sie tak zrobic abym mogl cos innego robic na PC i przy okazji zeby na telewizorze lecial mi film z komputera ? czy tylko albo to albo tamto ?

tak da się :wink:

a możesz coś bliżej mi powiedzieć bo do karty graf jest podłączony monitor normalnie i mam takie okrągłe wejście z rozdzielaczem na 3 kable i jak mam to skonfigurować?

podłączyć bodaj do środkowego chinch od kabla euro-scart z napisem video in ;-). następnie skonfigurować sposób wyświetlania obrazu na ekranach (tutaj wybierasz video na pełnym ekranie na tv oraz na 2 komputerowym pulpit - jeden minus jest taki że napisy nie pojawią się w tv, aby to ominąć napisy muszą być generowane przez codec np poprzez vobsub zawarty w paczce k-lite codec pack).

przede wszystkim jaka karta graficzna /radeon, geforce/

nie bardzo rozumiem

–mam takie okrągłe wejście z rozdzielaczem na 3 kable

jeżeli to jest VIVO

ale też można poorzez jedno bezpśrednio do tv i w sterownikach ustawić odpowiednio

…?

przejściówka s-video na 3 chinche.

s-video na s-video, warunek - tv musi być wyposażony w takie wejście.

w TV chce to podlaczyc pod Eurozlacze bo mam te kable 3 jak od PS one… karta to Geforce 7300 GT

Wszystko określisz w ustawieniach karty tam gdzie rozdzielczość ekranu zmieniasz masz tu dwa ekrany z napisami 1 i 2 monitor to jest ekran główny zazwyczaj nr 1. Jak podepniesz monitor klikasz prawym na drugim ekraniku, i dajesz włącz możesz określić różne rozdzielczości dla monitora i tv. Potem określasz jak ma być pulpit wyświetlany i który ma być główny. Gdzie ma być wyświetlany film to chyba się określa w Allplayerze, nie pamiętam już. W każdym bądź razie na jednym ekranie zostanie czarne okno allplayera a na drugim będzie film na fullscrenn. ty GFca masz już chyba zgodnego z hd to te 3 wyjścia będą do HDMI. Możesz też mieć program konfiguracyjny karty w zasobniku systemowym, będzie się nazywał nvidia utility albo coś takiego. będzie prościej ustawić bo tam są gotowe profile. U mnie w radeonieHD są w sumie trzy główne tryby pracy: klon (dwa takie same obrazy), rozciągnięcie pulpitu jeden pulpit na dwóch monitorach (przeciągasz allplayera na telewizor i dajesz fullscreen) i ostatni tryb dwa osobne pulpity ( określasz co się ma na którym pulpicie wyświetlać)