Monitor + telewizor problem z obrazem(ucięcie, brak obrazu)

Witam,

Chciałem jednocześnie na TV i Monitorze leciało to samo. Niestety nie dzieje się tak. Żeby wszystko działało poprawnie muszę wybrać jeden ekran (co i tak w przypadku AllPlayer’a powoduję ucięcie 3/4 ekranu w trybie pełno ekranowym…)

Gdy wybiorę opcje “powiel te ekrany” to na komputerze tworzy mi się po prawej stronie dziwna przestrzeń tak jakby “poza ekranem” , są tam ikony ale nie mam do nich dostępu (zmiana rozdzielczości nic nie daje), natomiast TV żyje całkiem swoim życiem, to co odpale na monitorze, kompletnie nie działa na TV, muszę wyłączać wszystko i odnowa włączać (jednak AllPlayer wogóle wtedy nie działa w trybie pełnoekranowym)

Opcje Nvidi są bardzo skromne bo mogę tylko włączyć lub wyłączyć któryś z ekranów.

http://img685.imageshack.us/img685/9772/nvidiaj.png

Chodzi mi o to żeby na obydwóch ekranach leciało to samo, w różnych rozdzielczościach. Włączam film na kompie i idę do telewizora.

Karta graficzna: GeForce GTX 285

Monitor: LG 23’ połączony z komputerem DVI-DVI

TV: Samsung 26’ połączony z komputerem HDMI-DVI

popielniczka ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zero pomocy :(?

Nie jest to możliwe.

Pełnoekranowe odtwarzanie na 2 monitorach równolegle spowodowałoby znaczny wzrost obciążenia kompa, tym większy byłby wzrost obciążenia przy odtwarzaniu w dwóch różnych rozdzielczościach bo program musiałby dla każdej wykonywać osobne obliczenia skalowania obrazu (im większa rozdzielczość ustawiona na monitorze na którym dajesz pełny ekran tym większe obciążenie kompa).

A co do przesunięcia obrazu to wystarczy wcisnąć klawisz * na klawiaturze numerycznej (numeryczną gwiazdkę; możesz w ustawieniach zmienić skrót jeśli nie masz klawiszy numerycznych z boku klawiatury), to ustawienie zostanie zapamiętane przy wyłączaniu ALLPlayera a przy ponownym odtwarzaniu tego pliku i plików o podobnych parametrach będzie już ok (może też pomóc usunięcie zawartości pliku FULLMode.all w którym są zapisywane ustawienia pełnego ekranu).

A jeszcze taki problem że po przejściu na TV niektóre rzeczy otwierają się ale ich nie widać… Znikają od razu…

Przyczyna jest dokładnie taka sama to jest przesunięcie obrazu, rozwiązanie też takie samo: Num *

A jakiś inny sposób? Komputer jest 8metrów od telewizora :confused:

Możesz odpalić filma na fulscreen tak jakbyś chciał go oglądać, podejść do kompa, wcisnąć tą gwiazdkę (obraz powinien ci się w tym momencie ustawić), zatrzymać odtwarzanie i zamknąć ALLPlayera.

Po ponownym odpaleniu tego filmu (i filmów o podobnej rozdzielczości obrazu) już powinno być ok (chyba że coś zablokowało ALLPlayera że ni mógł zapisać tego ustawienia w swoim pliku FULLMode.all).

Jak napisałem wcześniej możesz też otworzyć ten plik (FULLMode.all - jest to plik tekstowy więc można go otworzyć w notatniku) i wyczyścić jego zawartość, to może pomóc ale nie zawsze (najwyżej będziesz musiał ponownie zrobić procedurę z Num *).