Monitor TFT

(Koks497) #1

Siemka ,ostatnio kupilem sobie nowy komputer ,w pakiecie byl rownierz monitor TFT firmy Yakumo i dlatego mam maly dylemat niewiem czy to jest dobry monitor ,niestety wrzystkie informacje sa po Angielsku :frowning: .Czy ktos moze zna lepiej Angielski i muglby okreslic czy ten monitor jest dobry ?

Oto informacje techniczne :

Inch Size 19´´

Max. resolution 1280/1024@75Hz (D-Sub)

1280/1024@60Hz(DVI)

Recommend Resolution 1280/1024@60Hz

Horizontal Freq. 3 l-80Khz (D-Sub)

3 l-64Khz(Dvi)

Vertical Freq. 60-75 Hz

Active Display Area 376/301 mm

Bandwidth 135Mhz (D-SUB)/110Mhz (DVI)

User Control 4 key Switch

OSD Functions brightnes,contrast,H-postion,V-postion,H-size,Phase,Color,Auto,Reset,Language,OSD,EXIT

Adapter Power Input AC 100-240 V

Connector Signal D-sub 15Pin/DVI

Safety and EMI UL/CUL,TUV/GS,CE,FCC/DOC,CB,VCCI,TCO99,BSMI,C-Tick,CCC,13406-2

Dimension(Packing) 484(W)*500(H)*150(D) mm

Uffff........... to by bylo na tyle .Oczywiscie niechodzi mi oto aby ktos mi to przetlumaczyl tylko aby mugl mi powiedziec czy ten monitor jest dobry i czy byl warty swojej ceny (ok.500€).

Z gury dziekuje :slight_smile:

(Mrbogus) #2

Hmm... Brakuje jednej dość ważnej informacji tj czasu reakcji (jak szybko gasnie i zapala sie każdy piksel) to jest jedna z ważniejszych cech monitorów TFT brak też informacji o kontraście i kątach widzenia bez tych informacji ciężko ocenić monitor poszukaj tych informacji powinny być gdzieś dalej w instrukcji czas reakcji podany jest w ms kąty widzenia w stopniach a kontrast w postaci stosunku np. 400:1

(Koks497) #3

Ok postaram sie to wyczytac w instrukcji i wtedy napisze . Albo bedzie najlepiej jak to przepisze wrzystko odnowa . :slight_smile:

(system) #4

ale mimo wszystko ok.2000 zł za 19 cali to nie jest darmocha

(Koks497) #5

A czy moze wiesz jak nazywaja sie po Angielsku te parametry kture wymieniles ,bo to wtedy ulatwilo by mi szukanie

Napisze wrzystkie nazwy po Angielsku a ty moze wybierzesz sobie kture mam ci podac parametry , oto one :

Inch size

Max.Resolution

Recommend Resolution

Horizontal Freq.

Vertical Freq.

Active Display Area

Bandwidth

User Control

OSD Functions

Adapter Power Input

Power Consumption (under)

Connector signal

Safety and EMI

Dimension (Packing)

Weight Gross/Net

Multimedia Feature (optional)

OK.

To sa wlasnie wrzystkie parametry opisane w ramce Technical Information. Jak bys mial ochote i czas to odpisz :slight_smile:

(Mrbogus) #6

Znajdz następujace informacje nie koniecznie są w ramce o informacjach technicznych :slight_smile:

Response Time -czas reakcji im minejszy tym lepiej

Image Brightness jasnaść "świecenia"

Image Contrast Ratio kontrast

Image Max H-View Angle

Image Max V-View Angle Kąty widzenia odpowiednio poziomy i pionowy

jak bedziesz miał te informacje poszukaj na necie ofert innych firm i porównaj sobie ceny i oferowane za nie parametry