Monitor - używany - tani

Witam.

Mam takie pytanko. Jako że zmieniłem sprzęt, to teraz jeszcze muszę zmienić monitor.

I takie pytanko mam.

Oczywiście monitor używany, z allegro bądź z innego PEWNEGO miejsca.

Najlepiej jak będzie 17". Cena powiedzmy do 200 zł.

Chodzi o to, że mój monitor ma rozwalony kabel. Przy wtyczce jest naderwany i prawdopodobnie jest to przyczyną tego, że nie mogę wykorzystać mocy karty graficznej.

Albo może ktoś wie gdzie w Warszawie naprawię ten szczegół i ile może kosztować naprawa wtyczki przy monitorze WINTON M557 15" na częściach ACER’a.

Dzięki za zainteresowanie i ewentualną pomoc.

Pełno tego na allegro:

:!: http://allegro.pl/4380_17_cali.html?id= … Poka%C5%BC

Ja wiem, że tego pełno jest na allegro. Ale mi chodziło o to, aby wybrać z tej całej kolekcji takie które się opłaca wziąć.

Czy myślisz że jak kupisz nowy monitor to przyśpieszy ci karta graficzna ? Jeżeli tak to niestety jesteś w błędzie, może niepokazywać przez to wszystkich lub właściwych kolorów, może być zanik samego obrazu, ale kabel od monitora niema wpływu na wydajność samej karty.

@Fiero, mam rozwalony kabel od monitora (wtyczka), przez co komputer nie wykrywa odpowiednio monitora i karta graficzna nie chce działać optymalnie.

Ja nie mówiłem o przyspieszeniu, tylko o tym, że zacznie działać na prawidłowych sterownikach.

Jeżeli się mylę, to powiedz mi, czemu w serwisie cały sprzęt działa dobrze na innym monitorze, a na moim nie chce działać??

Noto napisz jaki masz problem z monitorem, co się dzieje z obrazem, jak to w serwisie ci sprzęt działa a na twoim monitorze nie?

@Fiero, zobacz ten temat. tam jest napisane co i jak.

Dodam Ci teraz, że pojechałem z kompem do serwisu i podłączyli go do swojego monitora i sterowniki zaczęły działać prawidłowo. A na moim monitorze nie działają. Więc albo monitor jest “za słaby”, albo to wina uszkodzonej wtyczki.

No to teraz już wiem oco ci chodzi. Po tekście “nie mogę wykorzystać mocy karty graficznej.” myślałem że liczysz na zwiększenie wydajności w grach. Możliwe że faktycznie kabel blokuje kartę, ale ja bym poszedł o krok dalej i zamiast 17 cali wybrałbym 19 (o ile masz miejsce). Różnica w cenie niewielka a na pewno lepiej ogląda się filmy na większym ekranie.

Też myślałem o 19", ale jednak to już byłby zbyt duży obszar do łapania :wink: Dlatego myślę, że 17" w zupełności wystarczy :slight_smile:

Jeszcze zobaczę czy tego da się naprawić. I jakieś dwa miesiące się będę musiał pomęczyć bez grania :wink: Wiadomo, święta, sylwester :slight_smile: kasa się przyda :slight_smile:

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 20:09

Witam.

Mam pytanko odnośnie tego monitora.

Czy opłaca się go kupować?

Dzięki za info.