Monitor - używany - tani

(Pslovik1) #1

Witam.

Mam takie pytanko. Jako że zmieniłem sprzęt, to teraz jeszcze muszę zmienić monitor.

I takie pytanko mam.

Oczywiście monitor używany, z allegro bądź z innego PEWNEGO miejsca.

Najlepiej jak będzie 17". Cena powiedzmy do 200 zł.

Chodzi o to, że mój monitor ma rozwalony kabel. Przy wtyczce jest naderwany i prawdopodobnie jest to przyczyną tego, że nie mogę wykorzystać mocy karty graficznej.

Albo może ktoś wie gdzie w Warszawie naprawię ten szczegół i ile może kosztować naprawa wtyczki przy monitorze WINTON M557 15" na częściach ACER'a.

Dzięki za zainteresowanie i ewentualną pomoc.

(Krzychuu) #2

Pełno tego na allegro:

:!: http://allegro.pl/4380_17_cali.html?id= ... Poka%C5%BC

(Pslovik1) #3

Ja wiem, że tego pełno jest na allegro. Ale mi chodziło o to, aby wybrać z tej całej kolekcji takie które się opłaca wziąć.

(fiero) #4

Czy myślisz że jak kupisz nowy monitor to przyśpieszy ci karta graficzna ? Jeżeli tak to niestety jesteś w błędzie, może niepokazywać przez to wszystkich lub właściwych kolorów, może być zanik samego obrazu, ale kabel od monitora niema wpływu na wydajność samej karty.

(Pslovik1) #5

@Fiero, mam rozwalony kabel od monitora (wtyczka), przez co komputer nie wykrywa odpowiednio monitora i karta graficzna nie chce działać optymalnie.

Ja nie mówiłem o przyspieszeniu, tylko o tym, że zacznie działać na prawidłowych sterownikach.

Jeżeli się mylę, to powiedz mi, czemu w serwisie cały sprzęt działa dobrze na innym monitorze, a na moim nie chce działać??

(fiero) #6

Noto napisz jaki masz problem z monitorem, co się dzieje z obrazem, jak to w serwisie ci sprzęt działa a na twoim monitorze nie?

(Pslovik1) #7

@Fiero, zobacz ten temat. tam jest napisane co i jak.

Dodam Ci teraz, że pojechałem z kompem do serwisu i podłączyli go do swojego monitora i sterowniki zaczęły działać prawidłowo. A na moim monitorze nie działają. Więc albo monitor jest "za słaby", albo to wina uszkodzonej wtyczki.

(fiero) #8

No to teraz już wiem oco ci chodzi. Po tekście "nie mogę wykorzystać mocy karty graficznej." myślałem że liczysz na zwiększenie wydajności w grach. Możliwe że faktycznie kabel blokuje kartę, ale ja bym poszedł o krok dalej i zamiast 17 cali wybrałbym 19 (o ile masz miejsce). Różnica w cenie niewielka a na pewno lepiej ogląda się filmy na większym ekranie.

(Pslovik1) #9

Też myślałem o 19", ale jednak to już byłby zbyt duży obszar do łapania :wink: Dlatego myślę, że 17" w zupełności wystarczy :slight_smile:

Jeszcze zobaczę czy tego da się naprawić. I jakieś dwa miesiące się będę musiał pomęczyć bez grania :wink: Wiadomo, święta, sylwester :slight_smile: kasa się przyda :slight_smile:

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 20:09

Witam.

Mam pytanko odnośnie tego monitora.

Czy opłaca się go kupować?

Dzięki za info.