Monitor wyłącza się podczas grania

Czy miał ktos z Was taki przypadek, że podczas grania monitor sie wyłączał? I jak sie wyłączy to tylko reset pozostaje. Sprawdziłem temperaturę na grafice i nie przekracza 60 stopni. Sprzęt mam dobry jak do Rome Total War - AMD Athlon x2 3800 +, GF 8600 GTS, 2 GB RAM.

Jak ktoś o tym słyszał lub zna rozwiązanie to proszę o pomoc.

1.a temperatura procka ile wynosi???

  1. Spróbuj na innej grze może bedzie to wina gry

Procesor grzeje sie do 65 stopni i nie więcej. A jeśli chodzi o inne gry to NFS MW śmiga bez problemu. Natomiast gra ROME TW jest oryginalna i wątpie żeby to była wina samej gry.

A od zawsze tak było?Czy od jakiegoś czasu tak się robi?

Monitor jakby przechodził w stan uśpienia?

Wejdź do Biosu i w oknie PC Health Status poszukaj napięć, spisz je (wartość lub zakres, jeżeli się wahają) i podaj je na forum.

Ponieważ piszesz, że problem dotyczy jednej gry, więc poszukaj także aktualizacji do niej.

draareeg , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Shutdown Temperature - 85

Shutdown Temperature (Chipset) - 90

CPU FAN POWER - AUTO

Chip FAN POWER - AUTO

SYSTEM FAN POWER - 100%

VCC3 Voltage - 3,28 V

+12V Voltage - 12,22 V

5V Standby Voltage - 4,97 V

Voltage Battery 3,07 V

CPU Temperature - 33 (podczas spisywania wzrosła max do 36)

Chipset TEMP - 61

SYSTEM TEMP - 36

CPU FAN Speed 686 RPM (podczas spisywania wzrozło max do 688)

Chipset FAN Speed 5720 RPM (podczas spisywania wzrozło max do 5769)

SYSTEM FAN Speed - 0 RPM

Wyczyść trochę komputer w środku z kurzu. Temperatura chipsetu jest dość duża. Może warto domontować dodatkowe wentylatory do obudowy, aby poprawić cyrkulację powietrza?

Problem jest tylko przy tej grze i pojawił się zaraz po jej zainstalowaniu. A zainstalowałem grę zaraz po kupnie karty graficznej GF 8600 GTS. Wcześniej miałem X600 i nic sie nie dzisało, ale nie miałem tej gry.

Co do chipsetu to chyba nie jego wina, a temperatura jest taka od samego początku gdy złożyłem tego kompa - czyli jakiej pól roku temu. Dlatego tez kurzu w nim nie ma za bardzo.

Spróbuj usunąć sterowniki od karty graficznej DriverCleanerem, postępuj według podanych tam instrukcji i zainstaluj najnowsze sterowniki od nowa. Usuń K-Lite Codec Pack, jeśli go masz, zobacz czy wtedy problem się powtarza.

No i nic sie nie polepsza. Rzeczywiście miałem K-lite Codec Packa odinstalowałem go, ale nic to nie dało. Jeśli chodzi o sterowniki to miałem na początku te które były dołączone do grafiki, później najnowsze ze strony NVIDI, następnie Omegi, a teraz najnowsze ze strony producenta karty. Problem pojawia sie cały czas, a do tego pojawia sie w grach tylko z serii Total War. Bo gdy zainstalowałem Medieval to nawet jrdnej bitwy nie moge stoczyć. Ale mam juz kontakt z pomocą techniczną wydawcy gier wiec może oni coś pomogą. Do tego czasu mimo wszystko prosze o jakieś sugetsje an temat tego problemu.

No i problem jest ogólny. Właśnie przed chwilą podczas grania w NFS MW wyłączył mi się monitor. Czyli problem jest chyba sprzętowy, a nie softwerowy.