Monitor wyłącza się podczas uruchamiania alpikacji


(Tom Jk) #1

Od jakiegoś czasu monitor wyłącza się ( kontrolka monitora sie świeci tak jakby komputer był wyłączny)podczas uruchamiania aplikacji , ponad to komputer przestaje kompletnie reagować. Początkowo myślałem ze zostało to spowodowane przez jakąś konkretną aplikacje i sprawdzałem kolejno jakie to programy mogły być, które wówczas używałem. Okazało się jednak , że nie ma znaczenia jaki to program - takie zapaści ma kiedy mu sie podoba.

Ponowne uruchomienie jest kłopotliwe: na początek żeby go wyłączyć trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka i uruchomić ponownie. Przy czym nie udaje sie to za pierwszym razem - przeważenie drugim lub trzecim ( gdyż problem pojawia sie już przy uruchamianiu systemu ) Jakieś 10 min temu problem sie powtórzył tylko ze tym razem nie mogłem włączyć komputera... odczekałem trochę żeby ostygł i uruchomiłem ponownie. Zastanawiam się czy to wina programowa czy sprzętowa. Jestem gotów przeinstalować system , ale obawiam się że to problem z dyskiem. komputer jest z 2001 roku - a więc już trochę wiekowy , więc ma prawo sprzętowo narzekać.


(Pawelbadura) #2

co ma monitor do dysku - skoro takie cos pojawia sie tez juz podczas uruchamiania systemu to nie powoduje tego jakas aplikacja...

watpie zeby to byl problem programowy - raczej sprzetowy

moze masz jakas stara karte graficzna zeby zobaczyc czy dzieje sie tak samo z inna grafika


(Tom Jk) #3

mam na myśli że po po prostu dysk sam z siebie może się wyłączać , komputer chodzi ( tzn zasilanie jest) ale dysk nie pracuje . Poza tym przecież jakby to była wina karty to był by problem tylko z obrazem a nie z całością. System w ogóle nie odpowiada (pomaga tylko odłączenie wtyczki z kontaktu, lub dłuższe przytrzymanie przycisku włączania, reset nie działa , a przy zawieszeniu powinien chyba działać)


(Donio4) #4

jest to wina płyty głównej ja miałem to samo