Monitor

Witam! mam pewien problem z monitorem, otóż niedawno w moim mieście na chwile nie było prądu w niektórych blokach, ja akurat miałem :slight_smile: ale w czasie kiedy w innych zabrakło prądu mój monitor sam się wyłączył a następnie natychmiast się załączył, wyglądało to tak, jak przy instalacji windowsa kiedy instalator instaluje karte graficzną, od tej pory co jakiś czas to sie powtarza (nie awarie napięcia tylko wyłączanie i włączanie monitoru). Czy mogło nastąpic uszkodzenie jakiegoś podzespołu, a może wina lezy po stronie karty graficznej lub sterowników (mam zainstalowane oryginalne z płytki dostarczanej z grafiką)- tylko że wcześniej tez mialem te sterowniki i wszystko było OK. :painting:

Jeżeli u ciebie nie było żadnych braków prądu to możliwe że przez to były jakieś wachania napięcia więc jest to możliwe. Masz zapewne filtr wiec całkiem możliwe też że to jest poprostu zbieg okoliczności. Najlepiej by było oddać go do serwisu, ewentualnie przed tym potestowac na innym komputerze. :smiley:

Czyli jaka karta i jakie sterowniki???

Takie niepozorne spiecie może poważnie uszkodzic komputer jesli ktos nie ma listwy(z bezpiecznikami).

Geforce 2 MX/MX 400 64 MB, sterowniki VGA driver 29.42, a co do listwy to posiadam :slight_smile:

Ale z bezpiecznikami czy jakas najtansza atrape?

Probowałeś instalować inne stery, choć wydaje mi się że to nic nie pomoże. Choc zawsze warto sprawdzić.

ftp://download1.nvidia.com/Windows/

Ewentualnie testy na innym komputerze. :smiley:

zwyczajnie nastapil spadek napiecia w twoim regionie

gdy innym wylaczono

u ciebie byl spadek i monitor sam sie wylaczyl i wlaczyl

(czulszy jest niz komp)

jesli czesciej beda takie cuda pomysl nad UPS bo sama listwa niedaje

pewnosci, chroni tylko przed przepieciami

i zwarciami w sieci energet. itd.

majac zasilacz z PFC aktywnym

listwe mozesz sobie nawet darowac

(ma podobne funkcje zabezpieczen)

zbieraj na UPS

:wink: :wink:

Listwe mam z bezpiecznikami