Monitoring całej sieci

Cześć. 

Zwracam się do Was, gdyż mam strasznie uciążliwy problem. Studiuję, na weekendy wracam do domu i człowiek chce się trochę rozrelaksować, posiedzieć na yt, obejrzeć filmy, pograć. Sprawa wygląda następująco.

Posiadam w domu jeden router TP-LINK TD-W8961ND. Do niego na 3 porcie jest podłączony kabel, który łączy się bezpośrednio z moim komputerem. Na porcie nr. 1 jest podłączony kabel, który łączy się ze switchem “OnNetworks DSF008” (http://www.on-networks.pl/products/switches/fast/DSF008.aspx). Wszystkie porty na switchu są zajęte. Jeden jest połączony z dekoderem na 1szym piętrze, drugi ze SMART TV, trzeci i czwarty idą przez drogę bezpośrednio do babci i sąsiada (tak, możecie się śmiać, ale ja tu nie sprawuje władzy w tym domu :P), pozostałe 3 są zajęte(bo jeden idzie od routera ;)), ale nie pamiętam do czego idą. Babcia posiada malutki router, dzięki czemu łączy się z internetem po WiFi, natomiast jak jest z sąsiadem - nie wiem. Prawdopodobnie jeden komputer stacjonarny i jeden/dwa laptopy (córki czasami wracają na weekendy ;)). Potrzebuję pomocy, gdyż mój internet gubi pakiety. Strony ładują się nie raz po pół minuty, speedtest mi się jeszcze w ogóle nie załadował. LOSE podczas grania w CS:GO wzrasta z 0% do około 50% i po chwili spada, choke na poziomie 10% jest wtedy. Nigdy nie spotkałem się z takim problemem. Internet mam z neostrady, mieszkam na wsi, 8km od miasta, prędkość internetu to 6mb, ale nigdy nie miałem takich problemów z lose i choke. Co najwyżej były problemy z pingiem przez siedzenie na WiFi u mnie w domu (telefony/laptopy), ale to norma i do tego się przyzwyczaiłem.

Robiłem ping w cmd i mam normalne, około 49, zawsze na podobnym poziomie. Zrobiłem pewien eksperyment. Wyłączyłem WiFi i odłączyłem kabel biegnący do switcha i było wszystko elegancko. Podłączyłem WiFi i też było w miarę ok, ping nieznacznie urósł bo wiadomo jak ktoś siedzi i coś przegląda to może być wyższy :wink: Podłączyłem kabel od switcha i nagle BUM! lose znowu się zwiększa, internet zwalnia…

Wygląda to tak jakbym był DDOS’owany przez kogoś/coś, ale w jaki sposób mój internet gubi te pakiety? Czy jest jakiś program, dzięki któremu mogę monitorować całą sieć z poziomu przeglądarki czy komputera stacjonarnego? Czy da się coś na to zaradzić? Proszę o pomoc, bo granie i ponowne czekanie 15 sekund na połączenie z serwerem w grze jest dość uciążliwe :c

 

Pozderki!

 

 

PS. Przy pisaniu tej wiadomości dostałem komunikat od ESET’a - http://scr.hu/1c47/dmbky . Wcześniej wyłączyłem zaporę i ochronę antywirusową, żeby ściągnąć program inSSIDer, może to być tym spowodowane?

PS2. http://scr.hu/1c47/tf1ix i tak do konca.

  1. Ty

  2. Babcia (jak gada na skype to trochę ciąga)

  3. TV SMART (też pociągnie jak filma)

  4. Sąsiad (3 komp)

 

Doliczyłem się 6… na łącze 6mbit…Przegięcie

 

Wystarczy, ze sąsiad odpali torenta czy inne p2p i po łączu. A nawet zawirusowany komp sąsiada też może wygenerować taki ruch, że wszystkie inne łącza padną.

 

Odepnij wszystkich i podpinaj po 1, znajdziesz kto zasysa.

 

DDOS to musiałby pokonać sprzet tepsostrady :wink:

 

A jak chcesz zobaczyć co się dzieje to wejdz na router i popatrz kto generuje największy ruch. Zablokuj jego MAC i poczekaj aż pacjent sam się zgłosi :stuck_out_tongue:

  1. Ja rozumiem, ale jedyne co mam odpalone jak gram to grę:D

  2. Nie gada na skype :wink:

  3. Co tam ma ciągnąć? :C bo żadnych ściągań poza aktualizacją tam nie ma :slight_smile:

  4. Sąsiad być może, nie jestem pewien :wink:

 

Taki urok niestety mieszkania na wsi ^^

Dobra, zabieram się za podpinanie i odpinanie kabelków! Gdyby ktoś miał jeszcze jakies pomysły to pisać:)

  1. No jak masz Smart TV i ktos ogląda na nim z netu film to dokłada się do obciążenia.

  2. Sasiad nawet jeśli nie zapodaje p2p, to może miec wirusa który namiętnie korzysta z netu :slight_smile:

  1. Ja rozumiem, ale jedyne co mam odpalone jak gram to grę :smiley:

  2. Nie gada na skype :wink:

  3. Co tam ma ciągnąć? :C bo żadnych ściągań poza aktualizacją tam nie ma :slight_smile:

  4. Sąsiad być może, nie jestem pewien :wink:

 

Taki urok niestety mieszkania na wsi ^^

Dobra, zabieram się za podpinanie i odpinanie kabelków! Gdyby ktoś miał jeszcze jakies pomysły to pisać :slight_smile:

 

EDIT.

SMARTTV tyle zabiera, temat rozwiazany :slight_smile: