Monitoring z kamerki internetowej, czy to możliwe?

Witam!

Tak wpadłem na pomysł, czy można wykorzystać kamerkę internetową do monitoringu? Czy jest opcja, żeby przy pomocy jakiegoś oprogramowania (freeware najlepiej) kamerka nagrywała filmy lub zrzucała zdjęcia do katalogu co jakiś ustawiony czas, podczas naszej nieobecności w domu.

Wychodzę, włączam nagrywanie, przychodzę i sprawdzam czy ktoś myszkował po moim pokoju.

Co o tym myślicie? Jeśli jest ktoś, kto ma doświadczenie w takim czymś niech zabierze głos. Czekam na info w sprawie jak to zrobić, jakich programów użyć.

Bo jeszcze fajniejsza była by opcja, gdy np… siedząc sobie gdzieś daleko… podłączyć się przez IP i widzieć co się dzieje w pokoju.

No nic… czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Jest taki program, który robi zdjęcia lub nagrywa filmy zależy jak mu ustawisz, gdy coś się poruszy w pokoju, sam z takiego programu korzystałem, można też ustawić żeby włączał się alarm. Program nazywa się CC-CAM.

Ma ktoś moze wersje polską owego programu?

Nie ma tego programu w wersji polskiej.

Neon1992 dzięki za konkretne info. Huku w domu nie chce, ale przetestuje wariata, już w ten weekend, bo pokój z laptopem zostanie sam (pod czujnym okiem kamerki) no jak dla mnie to koniec tematu, ale jak chcecie to rozwijajcie :slight_smile:

Pozdrawiam.