Monitorowanie dysku sieciowego


(Tomuch1) #1

Witam, problem niby błachy a rozwiązania jeszcze nie znalazłem. Udostępniam folder w sieli LAN na dostęp pełny. Jak dowiedzieć się spod jakiego IP, które pliki/foldery i kiedy dana osoba usunęła, utworzyła, zmieniła itp Analiza logów XP chyba nie rozwiąże problemu, prawda? System XP sp2.

Forum elektrody nie podołało problemowi:)

wyzwanie rzucone


(Lazowski) #2

sam windows nawet z dyskami na NTFSie nie podoła temu problemowi ;] xp to nie jest system do rozwiązań sieciowych


(Kuba Com Pl) #3

Na systemie xp tego nie zrobisz a po drugie jeśli masz neta z TP.S.A to nie zrobisz tego bo adres IP jest zmienny (neostrada)


(Tomuch1) #4

Internet pochodzi z tp ale jest rozdzielany przez serwer (legalnie o dziwo :mrgreen: ). Łączymy się przez otoczenie sieciowe. Każdy z nas ma przydzielone na stałe ip. Coś znalazłem, net sentinel i sharemon. Oprogramowanie to rozróżnia spod którego ip delikwent się łączy, jedynymi jednak komunikatami są zamykanie i otwieranie plików (nawet przy ich usuwaniu komunikat będzie: closed). Jednocześnie jeżeli dwie osoby będą miały otwarty dany katalog sieciowy a jedna z nich usunie z niego cokolwiek, komunikat "close" pojawi się przy dwóch ip. Nie do końca jednoznaczne:) Dzięki za odzew, czekam na dalsze głosy.


(Mrooveq) #5

czy stosujesz tzw "proste udostępnianie", czy każdy użytkownik loguje się wg swojej nazwy i hasła?


(Tomuch1) #6

ten folder jest udstępniony na "prosto":slight_smile: ip są stałe więc po tym najprawdopodobniej bedzei mozna jakoś dojść.


(Lazowski) #7

ale windows nie loguje operacji na plikach więc nie dojdziesz