Monitorowanie pracowników

(Szsz) #1

Cześć mam pytanie bo ryłem temat w google ale nic nie znalazłem. Sytuacja jest taka że na parterze mam sklep a na 1 piętrze biuro. W sklepie jest komputer i w biurze jest komputer a między nimi router linksys wag200g. Na sklepowym kompie jest linux fedora a na biurowym win 7, problem jest dodatkowy że to sklep franczyzowy i komputer jest zablokowany przez informatyków z “centrali” tzn nie mogę nic tam sam zainstalować.

Od jakiegoś czasu zauważyłem że pracownicy zbyt długo siedzą przy sklepowym kompie jak wszedłem w historię to się przeraziłem. Porozmawiałem z nimi ale od tamtego czasu usuwają historię. Chciałbym mieć pewność czy znów mnie nie oszukują i sprawdzić z poziomu np routera na jakie strony wchodzą. W routerze jest log ale obejmuje on tylko czas rzeczywisty nie mogę tam sprawdzić np dnia poprzedniego. Czy zna ktoś jakiś sposób jak to zrobić aby nie instalując żadnego programu na sklepowym kompie podejrzeć jakie strony w jakich godzinach są przeglądane?

(nnick) #2

Zamiast monitorować ustaw na routerze w panelu Access Restrictions ograniczenia co do stron na jakie mogą wchodzić pracownicy i tyle.

(Drobok) #3

Na twoim miejscu postawiłbym sobie proxy :slight_smile:

(Szsz) #4

co do restrykcji owszem może jest to jakiś pomysł tylko że sam korzystam z tego kompa i wtedy ograniczenia dotykają również mnie.

Co do proxy to jak to postawić, z czym to się je, mógłbyś rozwinąć temat?