Monitorowanie prędkości łącza na czas nieokreślony?

Witam szukam programu który działał by na zasadzie speedtest.net, z tym że działał by na czas nieokreślony (tzn mógłbym sobie go zapuścić na np. 24h żeby bez przerwy to monitorował) po czym wynik po zatrzymaniu przez mnie, lub czasowym [ale określonym przez mnie] zapisywałby do pliku lub np w formie wykresu. Jakby kogoś interesowało to mieszkam na wsi z radiówką jakiejś no-name firmy, i provider robi mnie po prostu w dupsko i chce mu to udowodnić…

W umowie nie masz pewnie gwarantowanej prędkości :slight_smile:

zapewne, ale jak z 'obiecanych 6Mbitow mam 0,3-0,5 na speedtestach no to bez jaj…

Jaki masz zasięg owej radiówki ? Idź po prostu powiedź, że masz małą prędkość i tyle. Jak nie masz umowy na czas określony to wymówienie i tyle :slight_smile:

um, zasięg nie powinien być problemem(?) bo ich siedziba jest z 2km od mojego domku (przynajmniej do tej pory nie było). Niestety nie mogę zrezygnować z ich oferty bo nie ma innej możliwości niż oni… [nie ma nawet kabli tel żeby neozdrade zamówić…], dlatego jednak szukam tego programiku :stuck_out_tongue:

Taki programik muliłby ci net (cały czas brałby ile się da). Więc każdorazowe ściąganie czegokolwiek / aktualizacja przekłamywała by wynik. Nie ma sensu takiego czegoś nawet próbować.

Skoro wcześniej było dobrze (miałeś deklarowany transfer), to zadzwoń do nich i spytaj się dlaczego masz mniej niż kiedyś. Radzę również sprawdzić, czy ci coś w tle nie ściąga :slight_smile:

ściąganie się w tle raczej odpada bo dany stan rzeczy się utrzymuje od kilku dni już [dzwoniłem dziś do nich i niby wszystko w porządku wg nich [ta…]] dlatego chciałem sprawdzić tym programem to przez dłuższy okres… no nic jeszcze będę próbował z nimi walczyć, a gdyby ktoś przypadkiem jednak wpadł na pomysł z nazwą to niech się tu podepnie:p

Może być to wina wirusa :slight_smile:

Skan drweb, malwarebytes, a potem log z otl’a wg instrukcji na forum :slight_smile:

nawet jeśli jest tak na każdym kompie w całym domu? [jest ich kilka;p]