Monitorowanie sieci Lan / Limity

Witam,

Poszukuje 2 programow do sprawdzania sieci Lan/Wan. Moze przedstawie moj problem:

Zakupilem internet w Wielkiej Brytanii (USB Key z karta sim), na ktorym mam miesiecznie ograniczenie sciagania 15Gb. Polaczenie jest HSDPA/3G wiec, w zaleznosci gdzie jest komputer szybkosc jest rozna; ale nie w tym problem. W systemie operacyjnym (Vista Home Premium) polaczenie widneje jako Dial-up. Chcialbym podzielic internet poprzez Wifi - jakos sobie poradze, ale szukam programu, ktory bedzie monitorowal ile danych kazdy z tych komputerow polaczonych do sieci (Wifi ad hoc - komputer-komputer) pobral [tak zebym wiedzial ile poszczegolne kopmutery pobraly danych, a w razie przekroczenia limitu 7.5Gb na poszczegoly komputer - wylaczyc internet]. Mam program od providera, ale on zlicza tylko komputer, ktory udopstepnia internet, nic zatem nie wiadomo co z tym drugim komputerem… A drugi program to do sprawdzania jakie obecnie wylaczone procesy/programy w systemie wykorzystuja interent.

Wiem, ze to moze wyszukany problem i nie wszyscy wiedza o co chodzi, ale moze ktos pomoze.

Z niecierpliwoscia czekam,

Pozdrawiam

LW

po googlowalem i znalazłem takie coś http://bandwidthcontroller.com/, jednak nie testowalem.

no nie o takie cos mi chodzilo, jakies inne pomysly?