Monitorowanie sieci?

Witam

Mam u siebie ruter na kompie. I do niego jest WI-FI laptop wpiety.

Szukam programu do monitorowania sieci. Tzn. Chcialbym wiedziec najbardziej czy LAPTOP coś sciąga itp.

Ja polecił bym Wiresharka http://www.wireshark.org/ , chociaż to trochę na wyrost pewnie. Dzięki niemu zobaczysz z czym ten laptop się łączy, co ściąga itp :wink:

Chyba za bardzo na wyrost :smiley:

Nie moge ogarnąć tego programu. Caly czas mi pakiety przeskakuja. Może coś prostego? :smiley: Wyglądajacego jak torrent. Ktoś coś ciąga i widze? Czy nie bardzo?

EDIT------

Może dlatego ze pakiety przychodzą tylko z mojej karty na kompie? A nie to co przechodzi przez router? Wykrywa mi tylko moją karte…

Jeśli chodzi ci o program, którym na swoim komputerze widziałbyś pakiety które ściąga laptop w sąsiednim pokoju to sam szukam takiego programu. Ten Wireshark to zobaczy ? Miałem go ale rzeczywiście trzeba wiedzy do niego.

Jeśli chodzi ci o to żeby na swoim komputerze widzieć jak prezyzyjnie leci transfer na wykresie w kb i np. z jakiego iP jaka ilość pakietów itp. to BWMeter jest najlepszy, tylko NIE darmowy. Ilości pakietów i IP masz w zakładce details. graficzne wykresiki transferu masz też w programie DUMEter tylko tam są z 2 sek opóźnieniem.

A nie masz żadnych informacji w routerze ? Mój wszystko trzyma w logach nie wiem może twój też.