Monitoru FullHD a grafika 8600GT

Cześć.

Przymierzam się do kupna jakiegoś monitora wysokiej rozdzielczości. Podyktowane jest to tym, że potrzebuję dużej ilości miejsca na ekranie podczas pracy. Zastanawia mnie jednak jak moja nie najlepsza karta graficzna poradziłaby sobie z rozdzielczością 1920 x 1080.

Grafika to nVidia GeForce 8600GT. Komputer naturalnie nie służy w ogóle do gier (ewentualnie raz na rok w jakaś strategiczną sprzed 10 lat :wink: ), a jedynie do pracy, która i tak wyciska siódme poty z pamięci i procesora. Tak więc obraz na monitorze to pulpit z otwartymi pamięciożernymi programami, w tle grający foobar. Filmów w HD tez nie oglądam na PC - jedynie DVD.

Chodzi mi o pełną sprawności - nie może być żadnych ewentualnych spadków wydajności pracy w końcu chcę kupić monitor aby poprawić komfort pracy.

Aktualnie pracuję przy 19’’ i rozdzielczości 1280 x 1024. Inna opcją jeśli grafika nie ociągnie to kupno drugiego identycznego monitora. Swoją drogą co bardziej by obciążyło grafikę/sprzęt? 2 monitory czy 1 z wyższą rozdzielczością?

Z góry dzięki za rady.

2 monitory bardziej obciążą sprzęt bo generować będziesz wtedy w sumie grafikę 2560x1024, więc 1920x1080 jest mniejszym obciążeniem. GF8600 był swojego czasu jedną z najlepszych kart na rynku - ustępował tylko przed 8800 więc wydaje mi się że powinno być ok skoro przeważnie obciążasz pamięć i procesor i dają radę. Możesz sprawdzić programami jak w tej chwili obciążona jest Twoja karta graficzna - jeżeli nie jest to duże obciążenie to wydaje mi się że zwiększenie rozdzielczości do FullHD. Postaram się poszukać programu który pokaże Ci obciążenie grafiki podczas pracy i wtedy dam tu link.

gpu-z pokazuje, szukac nie trzeba… :roll:

ps. poszukaj za 8800GT lub HD4850 na DDR5 - mozna kupic za 300zl.

8600GT też mam i z FullHD da sobie spokojnie rade, szczególnie w 2D. Nie kombinuj nic tylko kupuj wymarzony monitor :wink:

Da radę na pulpicie itp, ale żadnej gry w takiej rozdzielczości nie odpali bo mu grafika nie wyrobi, ja też do kompa z socketA kupiłem 20 cali LG 1680x1050 prawie 2lata temu i dopiero od kilku dni się cieszyć mogę grami w full we wszystko praktycznie.