Monitory LCD a wzrok?

Mam pytanie czy monitory LCD sa mniej szkodliwe dla wzroku od CRT? A jesli tak to jest duzo roznica bo zastanawiam sie nad zakupem LCD.

Dzieki za pomoc

dużo mniej

ile masz kasy? bierz benq

praktycznie monitory LCD niepromieniują, więc same w sobie niepsują oczu, ale gdy siedzisz 10h/dziennie przy kompie (:lol:) to zawsze wzrok się będzie trochę psuł :wink:

Sprawa w cale nie jest taka prosta! Generalnie jeden i drugi typ monitorów szkodzi, ale można przyjąć, że porządne monitory lcd są TROSZKĘ zdrowsze.

Przeczytaj też wypowiedzi fachowców:

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t … ht=zdrowie

wszystkie monitory, telewizory, itp psują wzrok.

nawet czytanie książek psuje. :stuck_out_tongue_winking_eye:

jednak, gdy przeszedłem z crt na lcd zauwazylem znaczna poprawę. ;]

podobno granie w gry akcji na CRT poprawiają wzrok!

czytałem o tym, poszukam tego artykułu

znalazłem:

***************************

ale nie napisali na których :confused:

Przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności (odległość, wysokość, kąt patrzenia, refleksy świetlne) oraz ustawieniu najwyższego możliwego odświeżania, odpowiedniego kontrastu/saturacji/całej reszty ustawień, można spokojnie użytkować urządzenia typu LCD czy CRT (* tu wiadomo - jeśli płaski, to lepiej).

Nie ma zasady, że LCD jest lepsze i już…

Jeśli chcesz mieć dobry obraz i najmniejszą szkodliwość wybierz sobie monitor plazmowy :slight_smile: za parę tysiaków można nieduży kupić…

w lcd niewystępuje zjawisko migotania obrazu przez co wzrok mniej się męczy:)

jeśli spędzasz dużo czasu przed kompem (co bardzo wysusza rogowki) warto zaopatrzyć się w krople nawilżające do oczu bez recepty w aptekach :slight_smile:

najlepiej jednak przynajmniej raz do roku udać się do okulisty na kontrole wzroku:)

Jak najlepiej ustawić monitor wobec okna,aby nie męczył oczu? Na początku swój monitor miałem ustawiony przy ścianie, a okno było z tyłu za monitorem. Więc światło padało na monitor. Teraz mam ustawiony tak, że okno mam z prawej strony. Ostatnio bardzo bolą mnie oczy i nie wiem czy może to być spowodowane złym ustawieniem monitora do okna. Która z tych dwóch wersji jest lepsza? Proszę o pomoc.

Dodam, że mam monitor CRT “19” Belinea, odświeżanie ustawione na 100Hz i rozdzielczość 1152x864