Monitory LCD czy CRT

czym sie kierowac przy wyborze monitoru LCD??

Przede wszystkim chyba ceną :),ale trzeba zwrócić też uwagę na:

  • wielkość

  • czas reakcji matrycy

  • maksymalna rozdzielczość

  • kąty widzenia

mniej ważne w/g mnie:

  • jasność

  • kontrast

no wiec jeśli chodzi o wielkosc to 19’

czas reakcji 8ms chyba wystarczy no nie??

a jeśli chodzi o reste to sie nie bardz orjentuje co i jak moze cos poradzicie?? hehe monitor ma byc do 1500zł

Zdecydowanie LCD. Mniej męczą oczy co np. u mnie ma wielkie znaczenie :slight_smile:

BTW. nie warto brać LCD z niższej półki gdyż ich jakość jest zwykle kiepska - lepiej dołożyć i kupić coś dobrego :slight_smile:

no ok ale za taka cene kupie jakas dobra 19’ bo jak tak patrze po półkach w sklepach to według mnie tak

[quote name=]czym sie kierowac przy wyborze monitoru LCD??

na ten cel planuje wydac 1400zł monitor ma mi słozyc głównie do pracy w office przegladanie stron, obrobki grafiki ale nie jakiej super profesjonalnej tylko takiej podstawowej myśle ze na takie wymagania znajdzie sie jakas dobra 19’ :slight_smile:

Jeśli nie masz zamiar zbyt często grać, to dobrym będzie kupno monitora z matrycą mva lub pva, takie monitory są również bardzo dobre do oglądania filmów.

Chyba, że bardziej sobie cenisz monitor głownie do grania i słąby do reszty rzeczy, wtedy bierz monitor z matryca TN(TFT)

od wczoraj jestem nieszczęśliwym posiadaczem LCD(padł CRT) i powiem tylko-wielka porażka. Nie byłem zwolennikiem LCD i nikt mnie nie przekona, że jest lepszy od CRT-chyba, że wymiary…

Własciwie powtarzam to, co napisał/a aju , ale widzę, żę nie dociera to do częsci potencjalnych nabywców, więc proponuję poczytać sobie trochę artykułów o wpływie monitorów CRT i LCD na wzrok, dostępnych jak zwykle w wyszukiwarce google pod hasłem na przykład: monitory LCD wzrok :nauka:

o na przykład taki sobie mały artykulik: http://www.monitory.mastiff.pl/faq.php?ID=18

Powiem tylko, że jesli trzeba przyjąć jakies kryterium przy wyborze monitora, to na pewno cena nie powinna stać na pierwszym miejsu, a raczej wpływ na zdrowie (czyt. jakosć).