Monitory LCD jaka Matryca?

Witam

Mam zamiar kupic monitor lcd, ale jak widzialem w szkole, to jak sie oglada film , lub cos robi siedzac z boku obraz sie przyciemnia, czy to jest w kazdym monitorze?

To zależy od rodzaju matrycy. Szczególnie panele TN mają taką właściwość, którą określa się mianem kątów widzenia. Im mniejszy kąt widzenia tym bardziej obraz się przyciemnia patrząc na monitor z boku.

A jaka matryca bylaby optymalna do moich wymagan? PVA?

Proszę nazwać temat konkretnie.

To zależy od rodzaju matrycy. Szczególnie panele TN mają taką właściwość, którą określa się mianem kątów widzenia. Im mniejszy kąt widzenia tym bardziej obraz się przyciemnia patrząc na monitor z boku.

To zależy od możliwości finansowych :slight_smile: Ogólnie matryce inne niż TN powinny spełniać wymagania. Zwróć uwagę czy w opisie monitora będą podane kąty widzenia większe niż 170 stopni w poziomie.

Ciekawe, bo śledzę ten temat już trochę czasu i zawsze matryce TN były najtańsze, miały najlepsze czasy reakcji ale najgorsze odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Wiem, że teraz te różnice się zacierają, ale tak jeszcze było niedawno.

Wymagania;

duży kąt widzenia , dobre kolory, więc jaka będzie dobra matryca ? PVA, MVA, IPS? Cena do 1500zl.

Lepiej powiedz ile masz pieniędzy to będzie łatwiej bo gdybać sobie można w nieskończoność.

Spóźniłem się o minutkę :stuck_out_tongue: Za tą kase bierz coś na PVA, MVA z wejsciem DVI

A jakich mark najlepsze?

Lg, Samsung, Acer, Asus

jezeli sie myle, albo jakiejs nie podalem prosze o dopisanie przez kogos…

:x :stuck_out_tongue:

Benq, Iiyama, Eizo

A Marki GATEWAY są dobre monitory?