Monitory LCD jaka Matryca?

(Raven2j) #1

Witam

Mam zamiar kupic monitor lcd, ale jak widzialem w szkole, to jak sie oglada film , lub cos robi siedzac z boku obraz sie przyciemnia, czy to jest w kazdym monitorze?

(VPN) #2

To zależy od rodzaju matrycy. Szczególnie panele TN mają taką właściwość, którą określa się mianem kątów widzenia. Im mniejszy kąt widzenia tym bardziej obraz się przyciemnia patrząc na monitor z boku.

(Raven2j) #3

A jaka matryca bylaby optymalna do moich wymagan? PVA?

(Monczkin) #4

Proszę nazwać temat konkretnie.

(D@widoS) #5

To zależy od rodzaju matrycy. Szczególnie panele TN mają taką właściwość, którą określa się mianem kątów widzenia. Im mniejszy kąt widzenia tym bardziej obraz się przyciemnia patrząc na monitor z boku.

(VPN) #6

To zależy od możliwości finansowych :slight_smile: Ogólnie matryce inne niż TN powinny spełniać wymagania. Zwróć uwagę czy w opisie monitora będą podane kąty widzenia większe niż 170 stopni w poziomie.

Ciekawe, bo śledzę ten temat już trochę czasu i zawsze matryce TN były najtańsze, miały najlepsze czasy reakcji ale najgorsze odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Wiem, że teraz te różnice się zacierają, ale tak jeszcze było niedawno.

(Raven2j) #7

Wymagania;

duży kąt widzenia , dobre kolory, więc jaka będzie dobra matryca ? PVA, MVA, IPS? Cena do 1500zl.

(Jarek Maj) #8

Lepiej powiedz ile masz pieniędzy to będzie łatwiej bo gdybać sobie można w nieskończoność.

Spóźniłem się o minutkę :stuck_out_tongue: Za tą kase bierz coś na PVA, MVA z wejsciem DVI

(Raven2j) #9

A jakich mark najlepsze?

(Raven262) #10

Lg, Samsung, Acer, Asus

jezeli sie myle, albo jakiejs nie podalem prosze o dopisanie przez kogos..

(D@widoS) #11

:x :stuck_out_tongue:

Benq, Iiyama, Eizo

(Raven2j) #12

A Marki GATEWAY są dobre monitory?