Mono->stereo

Mam problem ze zgrywaniem muzyki z winyli. popodłączałem wszystko jak należy tzn. komp->wzmacniacz stereo->gramofon, wszystko kablami stereo o końcówkach mini-jack i cinch.Gdy zacząłem przegrywać z gramofonu programem Audacity dżwięk szedł mono … Czy ktoś może mi coś poradzić?!? Czy to wina Karty dźw. czy może czegoś innego? :?

Ciężko powiedziec co ustawiłeś. ???

znaczy o co ci chodzi??

Przede wszystkim radzę sprawdzać podłączenie kablami. W całkowicie pierwszej kolejności radzę sprawdzić czy ewentualny kabel cinch->minijack jest kablem stereo (bardzo często są mono a tego w sklepie Tobie nie powiedzą).

Opcje nagrywania to raczej rzecz drugorzędna, ale domyślam się, że nagrywanie jest ustawione jako stereo (np. stereo mixer), jeżeli podłączyłeś gramofon pod wejście mikrofonu w kompie, to musisz poszukać w opcjach Audacity, żeby mikrofon był stereo.

Czy kable mini-Jacki są stereo to widać na pierwszy rzut oka , mianowicie mają na końcu 2 czane przedziałki…(trudne do wytłumaczenia:P)Sprawdzałem czy jest wszystko dobrze podpięte, ale o tych opcjach Audacity nie pomyślałem… Jednakże czekam na następne tipsy może coś wskóram z waszą pomocą…

Wejdź w ustawienia Audacity > jakość i wybierz 44100 Hz.

Potem w zakładkę Audio I/0 > kanały wybierz 2(stereo)

okay działa … tylko teraz skąd moge wziąść Popfix , bo na dobreprogramy.pl nie ma

Napewno na Google, czyli tu

okay juz wszystko mam thx za pomoc