Montaż AC Freezer Xreme rev.2 na Phenom II x4

(eXorcist#) #1

Cześć, mam problem, mianowicie kupiłem chłodzenie Arctic cooling Freezer Xtreme rev.2.

Posiadam AMD Phenom x4 955 BE i płytę Gigabyte MA770T-UD3P.

Zdjąłem boxowe chodzenie wraz z koszyczkiem, wyszło bez problemów, zabieram się za wkładanie nowego i tu zonk.

Nic nie da się skręcić, podstawka z nowym chłodzeniem jest pod Inte - OK, ale co z koszyckiem od Phenoma które mam, tego się na nim nie da skręcić.

Jakieś sugestie?

Poniżej foto:

2a51df3a53f15c96m.jpg

Po prawej koszyczek od Phenoma, po lewej od Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2

Ps. Czy przypadkiem, nie trzeba wcisnąć koszyczek do koszyczka od phenoma?

Pasuje do siebie, ale trzeba użyć siły, żeby je złączyć, a nie wiem czy to właściwy sposób, wiec nie proboje

(Przemekbaranowski) #2

mam to samo chłodzenie na tym samym procku, jedyne co musisz zrobić po odkręceniu boxowego odkurzacza, to przykręcić (na początku tylko żeby złapało) te blaszki zgięte pod kątem prostym do podstawy coolera, nałożenie coolera na koszyczek (niepotrzebie demontowałeś to z pł.gł) i dokręcenie śrubek. Oczywiście przed całą operacją nalezy wyjąć wiatrak z coolera, żeby mieć dostęp do śrubek.

Obczaj jeszcze w instrukcji co i jak, tam jest chyba krok po kroku na rysunkach rozrysowane.

(eXorcist#) #3

W instrukcji nie ma.

http://www.arctic-cooling.com/catalog/i ... lation.pdf

Zaraz zobacze, bo gdy chciałem dokręcić cooler do koszcyczka to daej nie szło, na początku wkręcało sie w ten pastyk od zaczepu a potem ament.

(Przemekbaranowski) #4

jak to nie ma?

Pierwsza część tabelki jest dla podstawek intelowskich, druga dla AMD. Poczytaj troszkę. Poza tym tak jak pisałem masz wersje obrazkową dla średniokapujących

(Longhorn2009) #5

Robiliście może O/C tego procka (Phenom 955/965) na tym chłodzeniu (AC Freezer Xtreme)? Jeśli tak, to do ilu GHz doszliście i przy jakiej temp. przy obciążeniu. Pytam, bo sam planuję zakup tego sprzętu i nie wiem czy warto.

(Przemekbaranowski) #6

Ja osobiście nie podkręcałem tego sprzętu(na razie nie ma takiej potrzeby), ale sądze że potencjał w tym jest.

Bez OC, w stresie procek osiągał ok 55-57 C przy 1150-1200 RPM (w spoczynku 980-1020). maksymalna prędkość chłodzenia to 1500RPM, więc trochę jeszcze można;)