Montaż chłodzenia na dysku twardym

Witam,

Mam mały problem z montażem chłodzenia na dysku twardym ponieważ gdy je przykręcę do dysku to wtedy nie mogę wsadzić go do szufladki (blokują go śruby) ,a gdy zostawię go na dwóch śrubach trzymających go “z tyłu” to tak czy inaczej nie mogę wkręcić go w obudowę ponieważ dodał parę mm i jedynie pasuje z przodu ,a z tyłu go nie złapię. Macie może jakieś propozycję jak porządnie przymocować to chłodzenie?

można wiedzieć po co pragniesz zamocować chłodzenie na dysku twardym? Optymalna praca tego urządzenia to 30-35 stopni…

Zakupiłem i chciałbym je zamontować ,po prostu. Może jakieś wskazówki?

To podaj dokładny model dysku, model chłodzenia i model obudowy. Nikt tu wróżką nie jest i nie będzie na ślepo strzelał wskazówkami.

PS: Też się zastanawiam nad sensem chłodzenia samego dysku, lepiej ogólnie wnętrze obudowy wychłodzić, a nie nawiewać na dysk i tak ciepłe powietrze…

Ja mam zamontowany wiatrak z przodu i z tyłu obudowy i temperatura hdd ni przekracza mi nawet 30 stopni. W idle przy przeglądarce i winampie mam 27 stopni

Posiadam dysk Samsung 1000GB 7200/32MB F3 HD103SJ ,obudowa Xigmatek Asgard Black Mode ,a chłodzenie dysku to REVOLTEC HARD DRIVE.

Również posiadam chłodzenie z przodu obudowy (dysk umieściłem pośrodku wiatraka). Sam nie wiem czy bawić się w to chłodzenie ,ale skoro już je posiadam to chciałbym je założyć.