Montaż dodatkowego wentylatora w obudowie

Chodzi mi o montaż dodatkowego wentylatora pod dyskiem lecz tam nie ma miejsca na śrubki lecz są prostokątne dziurki. Obudowa to zwykła Codegen 6013L-G1 bodajże ten model.

Ktoś podpowie jak mam zamontować 80x80 na dole? czy dobierać się do przedniej ścianki czy co?

z góry thx

To daj podkładki na te prostokąty i węższe śruby wejdą.

Z zasilaczem, tej ‘‘marki’’?

Ktoś podpowie jak mam zamontować 80x80 na dole? czy dobierać się do przedniej ścianki czy co?

Trafienie że na forum znajduje się user z taką buda jest nikłe, zdjęcia/ rysunki lub własna inwencja twórcza.

do nie dawna był 3oo tej marki, chodził ładne kilka lat ale napiecia skakały co było przyczynami restartów. Teraz mam amacroxa 4oo W :smiley:

ja się podłącze i tu moje pytanie: czy jak komputerek się odpala, paski od windowsa przeskakują sobie ma już pojawiać się pulpit i tu nagle… reset, to przez zasilacz? (pojawia się takie niebieskie okienko na sekundę i reset)

może, więcej konkretów

Daję foty i czy ktoś może mi powiedzieć czy odpowiednią stroną zamontowałem dodatkowy wentylatorek?

Bo coś czytałem o prawidłwej cyrkulacji powietrza i że jej za kłocenie może mieć nie ciekawe skutki :stuck_out_tongue: :o

2 foty

http://tiny.pl/d32z

Źle,on ma wydmuchiwać powietrze z obudowy a nie wdmuchiwać :wink:

mógłbyś mi to jakoś zobrazować ? :lol: Jak mam go dobrze umieścić? :wink:

Wygląda na to ze przykręciłeś go odwrotnie, zwykle od strony mocowania silnika do obudowy wentyla jest wywiewane powietrze. Na wentylu powinny być strzałki z kierunkami.

Te małe otwory będą nawet mocno blokować wywiew.

PS

Trochę komp przykurzony :slight_smile:

troszunie, ostatnio rzadko tam zaglądałem ale zmienię to :smiley:

Biorę sie za poprawkę :stuck_out_tongue:

Ten wentyl ma wydmuchiwać powietrze z obudowy, jak nie wiesz, w którą stronę wieje wentyl zapal papierosa to się dowiesz.

PS To wstyd pokazywać publicznie taki brud w komputerze. Weź pędzelek i dokładnie wyczyść płytę, poszczególne części podłączone do płyty i najważniejsze radiatory na chipsecie płyty gł. i procesora i jego wiatraczku. Kurz jest doskonałym izolatorem ciepła bez czyszczenia ten dodatkowy wentylator nie wiele zdziała. I uporządkuj kable w obudowie.

Nie palę i nie zamierzam.

Wstyd to kraść, pochwal się swoim wnętrzem? :> Zobaczymy czyściocha.

Aktualizowałem foty.

http://www.mm.pl/~ibiza/foty/

tak jak teraz? :stuck_out_tongue:

teraz jest dobrze :slight_smile:

a co do wentylatora w przedniej części obudowy ma być zamontowany tak jak wczęśniej miałem ten? tak D@widoS? :smiley:

thx chłopaki :smiley:

Wentylator z przodu obudowy ma wwiewa ć powietrze do środka a ten styłu ma wywiewać.

Nie jest ważne czy palisz czy nie palisz, ważne że nie wiesz w którą stronę dmucha wentyl, podałem ci najlepszy sposób jak to sprawdzić.

Moje wnętrze jest czyste jak łza tydzień temu wymieniałem płytę i całą resztę :stuck_out_tongue: A nawet gdy miałem starą płytę to była regularnie odkurzana :mrgreen: Także teraz jak i wcześniej nie muszę się wstydzić.

Wentylator z przodu plus drugi z tyłu obudowy i dobre ułożenie taśm w obudowie co by nie zaburzały cyrkulacji powietrza. Ja zrobiłem taką przebudowe i temperatura na GPU spadła o 10 stopni !!

Tylko że nie łatwo je jakoś po układać :mrgreen:

sie popieści, sie zmieści :lol: