Montaż nowych częsci

witam

Jutro jadę po nowe podzespoły a mianowicie po Athlona 4000+, Płytę pod AM2, 1 GB DDR2, Palita 8600GT, i dysk 320 GB Samsung SATA 2,

Reszta - czyli zasilacz, obudowa ATX i nagrywarka DVD (IDE) ze starego kompa.

Mam kilka wątpliwości apropo montażu moich części w obudowie.

Czy dysk który będzie pracował pod SATAII samodzielnie, wymaga jakiś zmian zworek przed zainstalowaniem go?

Czy Nagrywarka DVD będzie pracowała pod ATA samodzielnie i czy trzeba

coś zmieniać we zworkach?

Czy boxowy radiator ma nałożoną już pastę termoprzewodzącą czy musze zrobić to sam?

Czy obsadzenie procka w sockecie i nałożenie montazu chłodzącego odbiega jakoś zbytnio od tego z socket 478??

Składałem sam starego kompa, ale jednak mam trochę obaw przy składaniu tego nowego.

Ale największy cyrk będzie pewnie z podłączeniem diod, przycisków itd, ale sądzę że podłącze wszystko tak jak pare lat temu starego kompa :smiley:

Czy metoda prób i błędów przy podłączaniu diod, przycisków niczym nie grozi (No jak bym sie pomylił załóżmy).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jak się boisz ryzykować i wiesz ze możesz coś zrobić źle to najlepiej zanieś komputer do złożenia do jakiegoś sklepu komputerowego, zapłacisz 50 zł a będziesz miał pewność że wszystko jest ok, bo jak samemu coś źle zrobisz i uszkodzisz jakiś podzespół to ci nikt za niego nie zwróci, bo ‘‘A byłeś przy tym?’’ :lol:

Dyski SATA 2 mają założone zworki 1/2, zwykle są domyślnie ustawione na 1, u mnie była, zobacz na nalepce dysku jak jest ustawiony, ale róźnicy między 1/2 byś nie odczuł.

Będzie, końcówka z zwykle niebieskim plastikiem podpinasz pod płytę, zworki służą do ustawień maste/slave.

Jest pasta, ale lepiej zmienić na np as5.

Jak by się uparł to tak, zajrzyj do ważne tematy tam jest poradnik zakładanie proca AMD i pare filmów, boxowy łatwo się montuje. I do boxa dodają instrukcję.

Parę razy odpalałem kompa jadąc na ślepo po wszystkich pinach śrubokrętem i wszystkie płyty działają. Wstawisz odwrotnie najwyżej dioda się nie zapali.

to dzięki Tobi, za informacje, sam dam rade, nie będe bulił 50 zł bo odwalą aby kase tylko wziąść.

To czym najlepiej zmyć starą pastę? bo mam w domu AS 5. Wystarczy alkohol izopropylowy?

Wystarczy bo on do tego służy między innymi :wink: