Montaż pasty termoprzewodzącej

Witam

Mam takie pytanie odnośnie pasty termoprzewodzącej a więcj rozsmarowalem paste na radiatorze troche i pozniej kropelke na procesorze i pozniej nalożylem radiator i czy dobrze to zrobiłem wcześniej wyczyściłem tam wszystko???

Hmm… trudno powiedzieć zależy ile tej pasty nakładałeś.

Ja zawsze smarowałem tylko radiator cienką warstwą i wszystko było ok.

Pasty nie może być za dużo jak i za mało, przy nakładaniu musisz tak, że uważać aby nie wysmarować procka bo może to zakończyć jego żywot lub całego sprzętu.

posmarowałem cienką warstwą radiator i jeszcze ciensza warstwa procka

a można teraz wyłączyć kompa i sprawdzić ale ta pasta pewnie już zaschneła

Pasta służy tylko do tego żeby wypełnić mikroszczeliny. Nic nie odkręcaj, dobrze posmarowałeś, teraz czekaj do 2 dni kiedy pasta dobrze się wygrzeje i nabierze dobrze swoich właściwości. Temperatura za 2-3 dni będzie niższa aniżeli masz teraz.

zrobilem screena z temperatura procka i reszty sprawdz jak mozesz bede wdzieczny http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … bd90a.html

Dodane 07.09.2010 (Wt) 17:24

jedne problem komputer mi sie wylaczal sam np jak mialem wlaczona przegladarke gg i winampa tak jak by sie cos przegrzewalo czy cos a zalozylem wlasnie ta paste termoprzewodzacom i na razie sie nie wylacza

Dobre masz temperatury, jeśli temp. procesora to 34 stopnie, to jest ok. Potem może spadnie te kilka stopni.

czyli jednak jest dobrze z tą pastą termoprzewodzoncą bo inni mi sugerują że dałem jej za dużo albo mogła wycieknąć i wtedy by sie popsuło mi coś w komputerze ?

No jeśli wszystko działa i procek ma niską temperaturę to chyba, wszystko jest OK :slight_smile: Nie denerwuj się tak :stuck_out_tongue:

wiesz muszę być zawsze pewny że dobrze to zrobiłem:)

Zrobiłeś dobrze ale na przyszłość pamiętaj tak jak opisałem wcześniej: Nie dawaj za dużo pasty bo to nie jest dobre i nakładając pastę uważaj aby nie obsmarować nią płytki procesora.

Już wszyscy Ci odpowiedzieli :wink: A jako że mnie nie było a miałem Ci sprawdzić screena, to mówię że temperatury masz więcej niż dobre i spadną jeszcze ze 4 stopnie za parę dni, a jak nie spadną bo wcale nie musi temperatura spaść, to i tak nic się nie stanie, tak na przyszłość, żebyś się nie przejmował. pzdr.

ok dzieki wszystkim za pomoc:)

jedno ale… nie smaruje sie procesora i radiatora :roll:

smarujesz cienka warstwa (pomocna karta kredytowa lub cos w tym stylu) tylko procesor, po zalozeniu i umocowaniu chlodzenia… zdejmujesz je i patrzysz na odcisk proca, czy wszedzie rowno sie odbil na radiatorze - dzieki czemu masz pewnosc, ze wszystko OK w tym ukladzie 8)