Montaż regulatora obrotów


(konri7) #1

Mam procesor Intel Pentium D 930 ze standardowym intelowym coolerem, który strasznie głośno się kręci i chciałbym założyć regulator obrotów, tyle że nie mam pojęcia jak, co i gdzie się podłącza tak żeby regulować prędkość coolera od proca? Myślałem nad tym modelem. Opłaca się, czy to padnie za jakiś tydzień? :smiley: Modele 5.25 cala nie wchodzą w gre bo nie mam miejsca, płyta główna Gigabyte 8I945PLGE-RH. Potrzebna mi regulacja tylko do proca i jakaś instrukcja który kabel gdzie się podłącza. I trzeba coś potem przestawiać w BIOSIe?


(Veers) #2

Zamiast kombinować z jakimiś regulatorami - pomyśl o nowym chłodzeniu.


(xyzzyx) #3

Moim zdaniem lepiej pomyśl nad wentylatorem z TC(Thermal Control) n.p. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=w … DQ&cad=rja albo coś takiego http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=c … ag&cad=rja


(Sokar11) #4

Skoro wentylator wchodzi na wysokie obroty to znaczy że temperatura procesora także jest wysoka. Kup nowe chłodzenie lub zmień pastę termoprzewodzącą na procku oraz wyczyść radiator procesora z kurzu.


(T Luk) #5

Kupno regulatora obrotów do regulacji wentylatora na cooelrze CPU, który prawdopodobnie ledwo daję radę na maksymalnych obrotach mija się z celem. Lepiej już zainwestować w nowy cooler CPU (minimum to SilentiumPC Spartan) i dobrą pastę (np. Zalman STG2).