Montor Samsung 226BW - zbyt małe odświeżanie ekranu

Witam serdecznie.

Zakupiłem monitor Samsung SyncMaster 226BW (panoramiczny 22 cale). Według danych producenta przy rozdzielczości 1680x1050 powinienem uzyskać odświeżanie ekranu 75 Hz, jednak ja mam tylko dostępną wartość 60 Hz. Wartość 75 Hz mam tylko przy niższych rodzielczościach - poniżej 1280x1024. System Windows Vista Home Premium, karta graficzna MSI GeForce 6800GT (256 Mb DDR2). Zainstalowałem sterowniki od monitora i najnowsze ForceWare. Czy to możliwe, że tak niska wartość odświeżania wynika ze zbyt słabej karty graficznej? Przymierzam się do kupna karty ZOTAC 8800GT AMP! Edition (512 Mb DDR3).

czy wyraźnie pisało, że przy maksymalnej rozdzielczości będzie 75 Hz?

Często tego typu zagrania są pisane ze względów marketingowych - ładnie brzmi…

Swoją drogą - najczęściej przy maksymalnej rozdzielczości grafa nie osiąga najwyższej częstotliwości odświeżania.

Nie wiem jak monitor, ale karta też trzeba sprawdzić - ponieważ ustawiane parametry muszą być obsługiwane przez monitor i grafę.

Na 8800 powinno być lepiej…:mrgreen:

Jeśli monitor masz podłączony przez DVI to jest to normalne. Zresztą dla monitorów LCD 60Hz jest wystarczającą częstotliwością odświeżania.

Nie podano odświerzania przy konkretnej rozdzielczości. Jest tylko podane pozioma 75 Hz, pionowa 81 Hz.

Monitor mam podłączony przez złącze cyfrowe. Odświeżanie 60 Hz troszkę mnie dobija i męczy oczy. Poprzednio miałem monitor 17-to calowy Samsung SyncMaster 710 i odświeżanie 75 Hz uzyskiwałem bez problemu, dlatego teraz to niższe troszkę mnie martwi :frowning:

Jeśli koniecznie chcesz mieć odświeżanie 75Hz to podłącz monitor przez d-sub, czasami to pomaga.