Montor się nie włącza

Witam mam problem z Monitorem LCD Gateway FPD1830 18’. Ponieważ monitor podczas włączania mruga i słychać tak jak by się jakaś żarówka paliła po tym gaśnie.

Sęk w tym że jak się bardzo dobrze przyjże to widać co jest na monitorze (okna itp). Tak ja by go nic nie podświetlało.

Czytałem kiedyś że to jest wina diod podświetlających monitor, palą się (chciałbym dodać że monitor więcej jest włączony niż wyłączony). Już raz

tak miałem i oddałem monitor do gwarancji, ale gwarancja się już skończyła :frowning: .

Proszę o pomoc, i jeśli miąłem racje z tymi diodami to ile mniej więcej kosztuje ich wymiana.

nie baw się w LCD…przereklamowane to to i /cenzura/ warte…moja rada…wywal za okno LCD i kup sobie jakieś dobre CRT (w 1000zł się spokojnie zmieścisz) :slight_smile:

matrix506 najlepiej idź do jakiegoś najbliższego serwisu niech zobaczą co i jak i powiedzą Ci mniej więcej ile za to zapłacisz.

no to pryzgotuj sie na wydatek . :frowning: Bo lcd maja czensci drogie

Idz di servisu zobaczy ile zapłacisz za naprawe ale moge Ci powiedzieć z góry ze nie bedzie to 20 ani 50 zł :frowning:

Kolejny argument przemawiający za CRT…serio, jak koszt naprawy wyniesie cos kolo 200zł to radzę Ci się w to nie bawić, a zainwestować w duuużo lepszy od lcd monitor CRT z płaskim kineskopem…

Kupno nowego monitora… mhm,

trudno bedzie zwłaszcza że mój budżet na to nie pozwala poszukam w mojej miejscowości jakiś serwisów i napisze miej więcej ile kosztuje naprawa monitora w moim przypadku.

A i jeszcze jedno, czy to możliwe że to właśnie te diody się zepsuły???

CRT nieopłacalny już zakup na te czasy :wink:

Jak bedziesz zmieniał monitor, to zmień go na LCD NEC lub Eizo najlepsze firmy, które produkują monitory 8) ja mam 19 calowego NECA i jestem z niego zadowolony :slight_smile:

ojjj…nie zgodzę się…CRT nadal sprawują się duuużo lepiej niż LCD (oczywiście, tani CRT słabej firmy nie może równać się drogiemu LCD znanej marki, ale generalnie tak jest…)

Lepsze oddawanie barw, żadnego smużenia, dowolnie wybierana rozdzielczość (LCD poprawnie pracują w jednej…), cena…

argumentem przemawiającym za LCD jak dla mnie jest tylko ilość zajmowanego miejsca na biurku…

Smużenie występuje w tanich LCD, nie wszystkie monitory LCD mają kiepskie oddawanie barw.

Ci co nie myślą kupują syf :wink: już za 1600 zł mam super monitor LCD :stuck_out_tongue: ci co nie chcą dbac o wzrok to niech kupują CRT 8) a 19 calowe to wielkie pudło :slight_smile: a w sklepach już prawie CRT znikają :slight_smile:

tak, bo jak to już kiedyś Kopernik odkrył- “gorsze wypiera lepsze”…a o wzrok posiadacze CRT nie muszą się martwić, bo przy dobrej klasy, płaskim kineskopie różnica między CRT a LCD jest niezauważalna…a co do gabarytów…no fakt, spore to, i sporo waży:P ale ja mam dużo miejsca na biurku więc mi to rybka w sumie:P

Pozdrawiam:)

Oddałem monitor do gwarancji, facet u którego kupiłem monitor powiedział że jeśli to jest ta sama usterka co była wcześniej to monitor można ponownie oddać do naprawy w ramach gwarancji.

Jak dostane monitor po naprawie napisze co było przyczyną wyłączania się monitora.

Złączono Posta : 01.03.2007 (Czw) 20:52

Witam, właśnie dostałem monitor z naprawy (czekałem 3 tygodnie :slight_smile: )

Przyczyną usterki były przerwy w układzie NE, ni za bardzo czaje ale tak pisze na karcie gwarancyjnej.

Monitor znowu śmiga :slight_smile: