Montowanie procesora AMD Athlon XP 2400?

Mam pytanie. niedlugo bede wymienial procesor i sie chcialem zapytac czy na zewnetrzna warstwe procesora trzeba polozyc jakis klej czy paste termoprzewodzaca? bo tak slyszalem i nie jestem pewien?

Tak, trzeba nałożyć pastę termoprzewodzącą, żeby procesor dobrze oddawał ciepło radiatorowi. Takie pasty nie są drogie (możesz sprawdzić na allegro. Pastę należy równomiernie rozprowadzić na powierzchni procesora (nie nakładać na radiator, bo będzie jej nadmiar).

ok. ale w moim przypadku czyli (amd athlon xp 2400+) trzeba ta paste nalozyc na rdzen procesora :?:

i czy moze ktos wie jaka powinna bys odpowiednia temperatura do tego procesora :?:

Tak najlepiej kropelkę albo super glue, będziesz miał zestaw compact, procesor + cooler

Do pierwszego uruchomienia, potem będziesz miał fajny przyrząd do rzucania

BTW to ma być sprawdzona porada ?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

OK.

A czy ktos wie jaka powinna byc temparatura dla AMD Athlon XP 2400+ :?: czy starczy moj stary wiatrak itd :?: aktualnie mam AMD Duron 1,3 ghz i jego temperatura przy luzie wynosi 43C, a przy spieciach 50C. Czy ten wiatrak wystarczy dla nowego procesora :?: a jak nie to jaki byscie polecali w okolicach 50zl :?: