Montowanie procesora

Juz dawno zresetowany, sytuacja dalej ta sama.

Mam nadzieję że nałożenie nowej pasty rozwiąże problem.

Dodane 21.09.2009 (Pn) 13:10

No nic wymieniłem pastę, niestety nie mieli żadnego produktu Arctic Silver ba stanie, ale polecono mi pastę “Thermal Grease” na bazie miedzi za ok. 15zł.

Także nałożyłem stary coolerek boxowy od starego procesora, jak porównałęm stary z nowym, to cóż radiator w nowym był mniejszy o połowę.

Tutaj wyniki testu programem OCCT:

CPU1

http://img134.imageshack.us/img134/3049 … 03cpu1.png

CPU2

http://img14.imageshack.us/img14/3237/2 … 03cpu2.png

Wygłąda to w miarę dobrze, czy może powinienem “poprawić” pastę? Jako iz był to mój pierwszy raz ^^

No to Ci wcisnęli, pastę marki “Pasty Termporzewodzącej”… Nie mogłeś zajść do innego sklepu? Zakupić przez internet czegoś porządnego? Dobrze, że to chociaż żaden silikon, a na miedzi - uważaj bo prawdopodobnie przewodzi prąd, więc żeby Ci się nie wylała zbytnio.

Jeżeli stary cooler był z tego samego materiału, był większy, cięższy to dobrze zrobiłeś zmieniając go. A jak wentylatory? Różniły się?

Temperatur procesora są dobre, więc co najmniej poprawnie założyłeś pastę i nie ma potrzeby jej zmieniać, ale dobrze raz na kilka miesięcy odpalić OCCT i zobaczyć czy temperatury dalej dobre są (ewentualnie HWMonitor do monitorowania temperatury wszystkich podzespołów). A co do samego testowania, to lepiej ustawić swój własny czas testowania (np. 30min), wyłączyć wszelkie programy działające w tle i nic w tym czasie nie robić - dopiero wtedy można zobaczyć ile dokładnie osiąga Twój procesor.

Heh no niestety, małe miasto więc na 2 sklepy komputerowe, jeden oferował pasty na bazie silikony, a w drugim niestety nie mieli już Arctic Silver produktów, a to była jedyna w “miarę” pasta więc wziąłem.

Jeśli za klilka miesięcy temperatury podskoczą za dużo, to wtedy już zakupię coś przez net :stuck_out_tongue:

Tak zdecydowanie z tego samego materiału, wentylatory za dużo się nie różniły.

Dzięki za pomoc :slight_smile: