Montowanie w XP

Czy da się wyłączyć automontowanie płyty w WIN XP Proffesional?

Najlepiej jak by dalo sie dodac pod menu zamontuj CDROM ( oczywiscie w moim komputzerze po kliknieciu drugim przyciskiem na cdrom )

Możesz jaśniej powiedzieć o co ci chodzi. Jeżeli o autostart to możesz wyłaczyć programem Antispy. :smiley:

Jeżeli Cię rozumiem, tak - jak Lazikar - to możesz to również zrobić bez żadnych progsów! :slight_smile:

Start -> Uruchom -> wpisujesz gpedit.msc

Konfiguracja Komputera -> Szablony administracyjne -> System

otwierasz -> Wyłącz funkcję Autoodtwarzanie i w zakładce Ustawienia zaptaszasz Włączone.

Powrót do automatycznego autostartu jest dokładnie analogiczny!

Nie ma czegoś takiego jak montowanie w windowsie, to pojęcie znane raczej z Linuxów. Jeśli chodzi Ci o botowanie, to najprościej nacisnąć klawisz Shift i dopiero potem zamknąć kieszeń napędu i trzymać klawisz dopuki dioda na napędzie nie przestanie migać. Wówczas autostart pozostaje wyłączony.

Jednakże staraj sie zmieścić z trzymaniem ów klawisza w 8sek,gdyż po tym czasie zostaje wyświetlone okienko o “klawiszach filtru”. Jeśli się już wyświetli,możesz je wyłączyć w ustawieniach “klawiszy filtru”

Chodzmi mi dokladnie o to o co chodzi w montowaniu linuxowym. Konretniej o to ze samo wlozenie CD do napedu nic nie robi. Poprostu zamuka go w drogim opakowaniu :-). A dopiero jakas akcja urzytkownika, typu wydanie komendy zamontuj ( np. z pod menu w moim komputzerz ) zaczyna montowac cdrom.

Mam nadzieje ze teraz troszke rozjasnilem :-).

Moze wydac sie to glupie, ale probuje zrobic z WINDOWSA XP Proff, na serio niezawodny system. Po tym jak zamienilem outlook ana Thunderbirda, IE na Firefoxa, a gadu na Mirnade, ten system naprawde rulzzzzz, teraz doszedlem do wnoiosku ze trzeba zlikwidowac to ze po wlozeniu plytki do cdrom system przestaje praktycznie dzialać. Jezeli macie jakies swoje usterki mniej lub bardzej denerwujace mozecie mi je podawac, bedziemy wspolnie rozkminiac oc i jak.

Próbujesz zrobic niezawodny system operacyjny…??

To jakoweś nowum ??

Coś takiego jeszcze nie widziałem … !!

Każdy system jest mniej lub wiecej zawodnym . I to punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia (czytaj pisania posta)

Pozdro !!

Nie mam zamiaru tworzyc systemu ( zle sie wyrazilem ) prubuje odnalesc obtymalna i w miare niezawodna konfiguracje ktora wydaje mi sie obronic troche podupadajacą ostatnio pozycje WINDY ( nie chce absolutnie zaczynac watka na ten temat ), ( w sumie nei zalezy mi na tym jakos bardzo, ale chcialem sie podzielic przemysleniami, no moze tyle ze nie trafilem z dzialem , ale zaczelo sie od czegos innego :-))

Nie zrozumielismy sie co do tego “TWORZENIA”, ale moj blad, zle sie wyrazilem.

Czekam na ewentualne propozycje co do montowania CDROMU

Jak ktos wie niech powie bo z godziny na godzine ( po taaak krotkiej przygodzie z Linem, ktora ostatnio przeszedlem, a ktora jeszcze sie nie skonczyla ) ten Windowsowy BUG ( moznza chyba tak to nazwac ) zaczyna mnie denerwowac.

Pozdro