MORE TV i karta Leadtek WinFast 2000

Witam wszystkich.Jestem nowym użytkownikiem.Do zarejestrowania skłoniły mnie moje problemy z kartą telewizyjna , a dokładnie z ustawieniami w programie Moretv, tzn w tymże programie (ustawieniach) nie ma mojej karty, co za tym idzie , wiem jak uzyskać informacje o wartości parametrów:Gipo tuner, Gipo video1,Gipo mute, Out_en , ale niestety równiez nie mogę uruchomić programu btTool,poniewaź brakuje a wię nie moge tychże parametrów odczytać. Pomocy! !!

  1. Aby zdobyć wartości Gipo dla twojej karty możesz posłużyć się programem btTool . Poniższe czynności najlepiej wykonać na “świeżo” uruchomionym komputerze.
  • Uruchom btTool.

  • Weź kawałek kartki i coś do pisania.

  • Uruchom oprogramowanie do tunera i ustaw dowolny kanał z TV (ale nie wejście Video).

  • Spisz wartość pola Data - (jest to wartość “Gipo tuner”).

  • Przełącz na wejście Video1 i znów spisz wartość pola Data dla video - (jest to wartość “Gipo video1”).

  • Podobnie można spisać wartości dla video2 i SVHS jeśli są nam potrzebne.

  • Teraz wyłącz aplikację z tunera i spisz kolejną wartość pola Data - dla wyłączonego tunera (jest to wartość “Gipo mute”).

  • Teraz spisz cyferki z pola o nazwie Out En (jest to wartość “Out_en”).

  • Masz już komplet informacji niezbędny do skonfigurowania MoreTV.

  1. Jest też sposób pochodzący z pomocy programu MoreTV. Jest on jednak dość skomplikowany i zawodny dlatego podaje go raczej jako informacje że tak też można jednak nie polecam tej metody.

Gdy posiadasz kartę nie znaną przez MoreTV należy :

  • W dialogu Konfiguracja -> Opcje -> Karta TV : wybrać Unbekannte Videokarte. Zapamiętać wybór naciskając na Zapisz i zamknąć MoreTV.

  • W Edytorze Rejestru otworzyć “HKEY_CURRENT_USER\Software\Feuerstein\MoreTV” i zmienić klucz z Debug=0 na Debug=1.

  • Uruchomić własne oprogramowanie do karty TV i ustawić jakiś program.

  • MoreTV uruchomić i następnie zaraz zamknąć.

  • Wartości GPIO (Register 0x200), IFORM (Register 0x04) i OUT_EN (Register 0x118) zanotować i później wpisać w pola dialogu Opcje.

  • Zmazać plik MoreTV.log.

  • Uruchomić własne oprogramowanie karty TV i uruchomić jakiś program oraz nacisnąć MUTE ( nie zmniejszaj siły głosu !!

  • MoreTV uruchomić i następnie zaraz zamknąć.

  • Wartość GPIO (Register 0x200) zanotować i wpisać później w pola dialogu Opcje.

  • Zmazać plik MoreTV.log.

  • Uruchomić własne oprogramowanie karty TV i ustawić na wejście video 1.

  • MoreTV uruchomić i następnie zaraz zamknąć.

  • Wartości GPIO (Register 0x200) i IFORM (Register 0x04) zanotować i później wpisać w pola dialogu Opcje GPIO Video 1 i IFORM Video 1.

  • Zmazać plik MoreTV.log.

  • Powtórzyć powyższe czynności dla wejścia-video 2 i SVHS .

  • W Edytorze Rejestru otworzyć “HKEY_CURRENT_USER\Software\Feuerstein\MoreTV” i zmienić klucz z Debug=1 na Debug=0.

Ściągnij plik BorgTV,w którym jest zawarta aplikacja btTool :

http://www.komputerswiat.pl/download/00 … wideo.html

lub MoreTV:

http://www.ks.k.pl/~kalwroc/prog/programy.htm

lub:

http://telepc.webpark.pl/deko.htm

Powodzenia.