Motherboard (Socket A) - propozycje

Na wstępie chciałbym jednak zaznaczyć, że nie biorę pod uwagę innych niż Socket A rozwiązań, ze względów finansowych.

Mam AMD Athlon XP 1800+ (Palomino) i grzeje się strasznie. Jest to najbardziej grzejący się procesor ze stajni AMD, więc czas go zmienić. Najpierw chciałbym dobrać odpowiednią (dobrą i stabilną) płytkę, na której popracuje jeszcze ten procesor, a później wymienić go na coś lepszego.

Rozglądam się za płytami, które obsłużą Athlony XP na nowszych jądrach, takich jak Thoroughbred A/B, Thorton czy Barton. Może być również Sempron jakiś, chociaż słyszałem, że Athlony XP są wydajniejsze.

Proszę o jakieś propozycje, mile widziane linki z allegro na przykład (bo nie sądzę, aby sklepy typu komputronik prowadziły sprzedaż mobo z Socketem A)

Myślałem o:

:arrow: Asus A7N8X-X

lub

:arrow: Abit NF7

może ECS k7VTA 3?? pod 1800+ pójdzie

u mnie sprzęt chodzi lux. Nic się nie tnie. Jestem zadowolony.

gigabyte 7n400l mam i jestem zadowolony mój procek to athlon xp 2500 barton

http://allegro.pl/item115425080_asus_a7 … rawny.html

ABIT NF7-S Rev. 2

Już dwa lata chodzi mi na tym AMD Barton 2500 podkręcony na 3200 i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.

Teraz w pracy kupili mi Celeronka 3,06 GHz i nawet nie może się równać z moim zestawem. :slight_smile:

dokładnie - Abit NF7 jest jedną z najlepszych płyt pod socket A.

polecam również ASUS A7N8X-E Deluxe, ale na to już troszkę więcej pieniędzy będzie trzeba wydać.

MSI K7N2 DELTA 2 lub Epox 8RDA3+ , jedne z najlepszych płyt pod SOCKET A.

http://www.allegro.pl/item114386773_plyta_msi_k7n2_delta2_fsr_nforce2_ultra400_gwar.html

http://www.allegro.pl/item114531316__epox_8rda3_pro_z_poznania_rewelacja_bcm_.html

Dla niektórych mogą się wydawać troche drogie, ale wyróżnia je stabilność oraz to, że można na nich dobrze kręcić procesor. Warto wspomnieć także, że obsługują dyski SATA.

Epox 8RDA3+ !

Płyta jest poprostu fantastyczna.

Athlon2000 wykręcony na 3300, chodzi 24/7 i zadnych zwisów, blue screenow. Jedyny problem to czy masz miejsce w budzie bo u mnie ramy prawie dotykają HDD.

Polecam.

Abit :slight_smile: O ile seria na 939 średnio mu wszyła to NF7 był dość genialny :slight_smile:

Ja również polecam EPOX 8RDA3+ naprawde świetna płyta

Ile ludzi tyle opini do przewidzenia :slight_smile:

Może ten test Ci coś podpowie.

Ze względu na date testu ceny napewno są nieaktualne.

epox ep-8rda3i ;]

Tylko i wyłącznie Abit.

Miałem tę płytę przez prawie dwa lata -nie mam żadnych zastrzeżeń.

Świetny sprzęt - mogę spokojnie zaryzykować stwierdzenie że jest to najlepsza płyta pod socket A.

Nie zastanawiaj się tylko kupuj.

P.S.

Gdyby nie to, że brat już ją sobie zarezerwował

mógłbym Ci ją sprzedać - bo ciągle leży u mnie na półce…

Niestety - rodzina ma pierszeństwo :wink:

A ja polecam tą płytkę ASRocka K7VT4A Pro - cena nie jest duża, a płytka jest bardzo dobra jakościowo. :slight_smile:

Generalnie ASRocka bym wziął, jeśli nie miałbym już żadnego wyboru… Nie są to płyty stabilne… Generalnie sądzę, że dobrym zakupem byłoby coś z trójki: Abit, Asus, Gigabyte…

:hmmm:

jesli chodzi o plyte glowna pod Socket A ty tylko epox

DFI LanParty

Abit Nf7

Ale Allegro - ja osobiście przy kupnie płyt głównych z Allegro szcześcia nie miałem,dlatego wystrzegam się tego i nie kupuję ani płyt,ani dysków na Allegro.

Ale bierz firmówkę - wcześniej wrzuć model do googli i poczytaj opinie.

Jasne, dlatego ograniczam do minimum ten aspekt i jeśli mogę coś kupić w sklepie, dopłacając kilka złotych, to to robię…

Ale niestety żaden sklep nie ma już takich płyt, na ten socket… I to jest właśnie ból… Chyba otworze serwis i będę tam gromadził takie starocie, bo nikt ich nie ma :help: :wink:

Zastanawiam się nad płytą Abit NF7

Tej wersji płyt jest kilkanaście - interesuje Cię ta konkretna wersja.