Motorola USB Device - Nie można zainicjować urządzenia (10)

Zainstalowałem sterowniki do Motorola USB Device. Ale w menedżerze urządzeń pisze, że nie można zainicjować urządzenia. Mam Motorole V235. Ponadto żaden program do zarządzania telefonem nie wykrywa telefonu. Tak jest w XP i Vista. Co zr :frowning: bić?

może padnięty kabel?

lub też; czy do tego samego portu USB coś podłączałeś i działało?

Kabel jest dobry. MP4 (od tego jest) podłączam i wszystko działa jak należy. MiniUSB…

Jak podłączysz telefon na jego ekranie powinna widnieć opcja coś w stylu “pracuj w trybie z komputerem” lub “tryb telefon” (SE). Dopiero wtedy modem zostanie wykryty i ewentualnie zostanie zainstalowany sterownik.

Na telefonie nic nie pisze. Pokazuje się tylko, że się ładuje.

A sprawdzałeś na innym kompie ??

ze stron technicznych zostaje wada przy wejściu w telefonie, odbiera prąd, ale nie przesyła danych. mało prawdopodobne

może tak. mam nokię, w kompie program nokia pc suite, i uruchamiam ten program. podłączam telefon, i gdy jest to po raz pierwszy, “zapoznają się”. później łączą się automatycznie. jednak aby możliwy był ten pierwszy raz, trzeba wybrać takową funkcję. jeśli komputer go nie widzi, pyta się, czy nie jest zablokowany za pomoca kodu zabezpieczającego.

thumb_pc_suite_nokia.JPG

więc:

-przeszukaj wszystkie ustawienia telefonu, czy nie ma tam żadnej mowy o połączeniu z komputerem i/lub jego blokadzie.

-odpal program do łączenia się i tam poszukaj opcji podłączenia telefonu.

w takim razie komórka-śmieć do naprawy :lol:

oczywiście to już zrobiłem i nic.

Zobacz jeszcze czy masz włączone te usługi:

  • Plug and Play

  • Numer seryjny nośników przenośnych

  • Wykrywanie sprzętu powłoki

Wszystko OK oprócz Numer seryjny nośników przenośnych. W ogóle w Windows ta usługa nie istnieje (nie ma takiej na liście). Sprawdzałem w msconfig.

Portable Media Serial Number Service = Numer seryjny nośników przenośnych. Musi być ta usługa.

Tak czy inaczej musisz sprawdzić w telefonie czy ustawienia komunikacyjne są OK. Może coś jest zablokowane. Manual w dłoń i przystępuj do działania.

A co zrobić żeby ona była? Bo jej nie ma na liście. :frowning: