MovieMaker - zbyt duży film

Witam mam problem z wielkością filmiku zrobionego w programie MovieMaker. Filmik składa się z 3 krótszych filmików z telefonu i jednej piosenki… w sumie trwa 4 min a po opublikowaniu zajmuje ponad 800 Mb! !!

Hej,

Gdy będziesz publikował film w opcjach karty Wybierz ustawienia filmu zaznacz inną opcję niż DV-AVI (to format domyślny w przypadku Visty i zapewne także i Win7), albo dopasuj film do zadanego rozmiaru. A jakość? Oceń sam. Zapewne - jeśli są to filmy z komórki - nie będzie widać żadnej różnicy w jakości.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wielkie … :smiley:

Pozdrawiam,

Ejkon

Dodane 20.02.2010 (So) 13:53

Problem z wielkością rozwiązany za to inny się pojawił… :frowning: Po opublikowaniu kiedy otwieram ten film na połowie ekranu mam zielone tło… Nie jest to zależne od programu… Liczę na pomoc z waszej strony…

Pozdro,

Ejkon

kodeki…

zainstaluj FFDSHOW

http://www.dobreprogramy.pl/FFDShow,Pro … 13336.html

Do filmów tworzonych w MovieMaker nie potrzeba żadnych dodatkowych kodeków. Wszystkie formaty plików jakie można tworzyć w tym programie są obsługiwane przez WMP i chyba jest to oczywiste, a przynajmniej powinno być.

Kodeki które mi podałeś nie pomogły :frowning: Próbowałem to publikować w każdym z możliwych formatów jakie tam były i albo czterominutowy filmik ma ponad 800Mb albo ten zielony ekran o czym już pisałem… A co do WMP to już chyba pisałem, że to nie zależy od programu bo każdy tak robi… :frowning:

Jeśli ktoś potrafi rozwiązać ten problem to z góry dzięki

Pozdro,

Ejkon :slight_smile:

Hej,

:arrow: Jakiej wersji Movie Maker’a używasz??

Spróbuj skodować najpierw pojedyncze filmy na format obsługiwany przez program. Dopiero po tym dodaj je do projektu i zapisz końcowy film. Czasami przy kodowaniu większej liczby elementów z innych formatów powoduje właśnie pojawienie się zielonego koloru.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wersja 6.0.6000.16386

filmiki są w AVI bo 3gp mowie maker w ogóle nie czytał… to nie wiem jaki format może być prostszy…

Dla produktów Microsoftu najlepszy jest format .wmv bo to standard tej firmy.

Teoretycznie format .avi jako najbardziej uniwersalny też powinien być dobry, ale w dzisiejszych czasach przy różnorodności kodeków i nieprzestrzegania standardów, to różnie z tym bywa. Spotkałem się już z sytuacją i chyba nie tylko ja, że plik w formacie .avi dało się otworzyć w jednym odtwarzaczu, a w innym nie.

Hej,

Prostszy może być na przykład wspomniany przez floyd’a wmv, gdyż docelowo film końcowy powstanie w takim właśnie formacie. Co do avi też zgodzę się z przedmówcą - uniwersalny, ale najbardziej zróżnicowany - format ten w sumie obejmuje pliki, które mogą być skodowane przy pomocy dziesiątek kodeków audio i video, co daje na dobrą sprawę setki - jeśli nie tysiące - kombinacji. Jeśli więc masz możliwość najpierw 3gp przerób na wmv, a dopiero po tym twórz film…

Pozdrawiam,

Dimatheus