MovieMaker - zbyt duży film


(Ejkon) #1

Witam mam problem z wielkością filmiku zrobionego w programie MovieMaker. Filmik składa się z 3 krótszych filmików z telefonu i jednej piosenki... w sumie trwa 4 min a po opublikowaniu zajmuje ponad 800 Mb! !!


(Dimatheus) #2

Hej,

Gdy będziesz publikował film w opcjach karty Wybierz ustawienia filmu zaznacz inną opcję niż DV-AVI (to format domyślny w przypadku Visty i zapewne także i Win7), albo dopasuj film do zadanego rozmiaru. A jakość? Oceń sam. Zapewne - jeśli są to filmy z komórki - nie będzie widać żadnej różnicy w jakości.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Ejkon) #3

Dzięki wielkie ... :smiley:

Pozdrawiam,

Ejkon

-- Dodane 20.02.2010 (So) 13:53 --

Problem z wielkością rozwiązany za to inny się pojawił... :frowning: Po opublikowaniu kiedy otwieram ten film na połowie ekranu mam zielone tło... Nie jest to zależne od programu... Liczę na pomoc z waszej strony...

Pozdro,

Ejkon


(ORZECHgda) #4

kodeki..

zainstaluj FFDSHOW

http://www.dobreprogramy.pl/FFDShow,Pro ... 13336.html


(floyd) #5

Do filmów tworzonych w MovieMaker nie potrzeba żadnych dodatkowych kodeków. Wszystkie formaty plików jakie można tworzyć w tym programie są obsługiwane przez WMP i chyba jest to oczywiste, a przynajmniej powinno być.


(Ejkon) #6

Kodeki które mi podałeś nie pomogły :frowning: Próbowałem to publikować w każdym z możliwych formatów jakie tam były i albo czterominutowy filmik ma ponad 800Mb albo ten zielony ekran o czym już pisałem... A co do WMP to już chyba pisałem, że to nie zależy od programu bo każdy tak robi... :frowning:

Jeśli ktoś potrafi rozwiązać ten problem to z góry dzięki

Pozdro,

Ejkon :slight_smile:


(Dimatheus) #7

Hej,

:arrow: Jakiej wersji Movie Maker'a używasz??

Spróbuj skodować najpierw pojedyncze filmy na format obsługiwany przez program. Dopiero po tym dodaj je do projektu i zapisz końcowy film. Czasami przy kodowaniu większej liczby elementów z innych formatów powoduje właśnie pojawienie się zielonego koloru.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Ejkon) #8

Wersja 6.0.6000.16386

filmiki są w AVI bo 3gp mowie maker w ogóle nie czytał... to nie wiem jaki format może być prostszy...


(floyd) #9

Dla produktów Microsoftu najlepszy jest format .wmv bo to standard tej firmy.

Teoretycznie format .avi jako najbardziej uniwersalny też powinien być dobry, ale w dzisiejszych czasach przy różnorodności kodeków i nieprzestrzegania standardów, to różnie z tym bywa. Spotkałem się już z sytuacją i chyba nie tylko ja, że plik w formacie .avi dało się otworzyć w jednym odtwarzaczu, a w innym nie.


(Dimatheus) #10

Hej,

Prostszy może być na przykład wspomniany przez floyd'a wmv, gdyż docelowo film końcowy powstanie w takim właśnie formacie. Co do avi też zgodzę się z przedmówcą - uniwersalny, ale najbardziej zróżnicowany - format ten w sumie obejmuje pliki, które mogą być skodowane przy pomocy dziesiątek kodeków audio i video, co daje na dobrą sprawę setki - jeśli nie tysiące - kombinacji. Jeśli więc masz możliwość najpierw 3gp przerób na wmv, a dopiero po tym twórz film...

Pozdrawiam,

Dimatheus