Moze pomozecie ? Ping

Witam wszystkich !!

Mam nastepujacy problem a zarazem pytanie.Jestem “szczesliwym” abonentem internetu jednej z lokalnych sieci kablowych.mam nastepujacy problem:

Mam lacze 128 kkb/s i w godzinach od 12 do 23 na grach online mam pingi 500 ale na tematach typu P2P sciaga mi z predkoscia od 10 do 25 kb/s.

Juz gadalem z typami ktorzy tym zarzadzaja ale ja knarazie nic nie zrobili:(

Moze jakas madra glowa doradzila by mi co oni powinni zrobic aby na tych grach byly pingi spoko bo jezeli tak sciaga na P2P to teoretycznie na grach powinno byc luks , np. taki Countyer Strike nie potrezbuje zbyt wiele.

Za wszelka pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam

Niby tak. Ale każde łącze to inna historia

P2P to wiązanka kompów połączonych mięczy sobą ślądzych rużne pliki do siebie

A co do gier to jest 1 serwer ktury musi pociągnąć wszystkich którzy sie do niegołączą, dodaj do tego godziny szczytu no i masz, to nie jest jedynie twój problem wszyscy mają tak zwane lagi.

No i właśnie nigdy nie będzie luks… To sieci p2p są winne własnie takim pingom podczas gry. I to nie jest zależne od Ciebie. Bo wystarczy, aby co piąta osoba w Twojej sieci ściągała na p2p, a powoduje się kompletny tłok w eterze i serwer ma do przerabiania o wiele więcej danych…

Więc nie radzi sobie z grami online!

Ty jedyne co możesz zrobić, to wyłączyć p2p u siebie na czas gry…

A admin? Admin może zablokować porty p2p w Twojej sieci, wtedy wszyscy będą mieli pikne pingi :wink:

Dzieki za odpowiedz chlopaki.W takim razie nie pozostaje mi nic innego ja k zmienic dostawce internetowego.Gdy zaczynam grac zawsze wylanczam P2P ale mialem “glupia” nadzieje ze jakies przekierowanie portow jakies priorytety by tu pomogly :(No ale polska rzeczywistosc i jej realia - widac ja k daleko jestesmy za Europa - nie tylko z internetem ale i tez z uslugami GSM.

squeet - wiesz mi to by bylo na reke te blokniecie p2p no ale niestety ja jestem w mniejszosci:)

Dzieki jeszcze raz i pozdro dla wszystkich