Może wiecie gdzie to załatwić ...?

Muszę zdobyć takie dwa zaświadczenia …

  1. oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,

  2. oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie,

może ktoś z was miał z tym doczynienia i jest w stanie mi podpowiedzieć

dzięki :slight_smile:

mi sie wydaje ze na komendzie powiatowej policji, lub w sadzie, bo tylko tam takie rzeczy moga wydac, bo sad moze ograniczyc prawa np wyborcze ale niedokonca jestem pewien,

p.s.

chcesz zostac polistykiem czy gdzis kandydowac ?? :x

Zaświadczenie i Oświadczenie, to dwie różne rzeczy…

Oświadczasz sam, tzn. sam piszesz oświadczenie, które sygnujesz własnym podpisem…

Tym samym stwierdzasz prawdziwość podanych w nim danych…

Zaświadczenie natomiast wydaje stosowny urząd etc.

_____

Jeśli więc chodzi o “oświadczenie”, to szukasz w necie wzoru według którego możesz je napisać… :wink:

http://www.mos.gov.pl/1praca/sluzba_cyw … enia.shtml

wydaje mi sie ze chodzi o zaswiadczenie bo oswiadczyc samemu to mozna wszystko :x :lol:

Tak, możesz oświadczyć wszystko!

Jednak jak wyżej napisałem …własnym podpisem stwierdzasz prawdziwość podanych informacji!

Tu obowiązuje prawo!! za fałszywe zeznanie grzi tu :x

…więc po kiego czorta miał byś wszystko pisać ?? …tym bardziej, że takie oświadczenia są często weryfikowane! :smiley:

BTW

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych też ci musi jakiś urząd wystawiać ?? może UOKK ? :smiley:

o ile dobrze pamiętam to w sądzie i niestety nie za darmo :confused:

Raczej nie…

Wszędzie pojawia się słowo oświadczenie

:arrow: Google

A jeśli oświadczenie, to pisze się je samemu

Niekoniecznie aż o tak wielkie zakusy chodzi… :stuck_out_tongue:

Np. pewni pracodawcy wymagają tego dokumentu na tzw. dopięcie na ostatni guzik i są to zazwyczaj struktury związane z bezpieczeństwem i i odpowiedzialnością karną!

PeKos może sie przejęzyczył - ale chodzi o zaświadczenie o tzw. niekaralności, które uzyskuje się z Krajowego Rejestru Karnego w bardzo prosty sposób (o ile się ma czystą przeszłość).

Zaświadczenie to właśnie na świeżo pobierałam w ubiegłym tygodniu - we właściwym sądzie rejonowym dla miejsca zamieszkania.

Jest pokój obsługujący petentów w tej sprawie (info w każdym sądzie), jest konieczność wypełnienia formularza zgłoszeniowego (zwykłe dane osobowe) wraz z koniecznością zakupu znaczka opłaty skarbowej = 50 PLN, który nakleja się na formularzu zapytania.

A następnie z takim formularzem idzie się do gościa we wspomnianym pokoju, który za pomocą systemu komputerowego wklepuje dane delikwenta… i w przypadku pozytywnej informacji z KRK, wbija stosowną pieczęć i jest OK!

Cała operacja trwa około 3 minut i tylko ta opłata skarbowa trochę kole, ale taki już los wszelkich dokumentów! 8)

Może się przejęzyczył, ale niekoniecznie.

Zobacz jak to wygląda na stronie MOŚ:

:arrow: http://www.mos.gov.pl/1praca/sluzba_cyw … enia.shtml

Akurat w tym przypadku Strumienianin - nie googlowałam, bo i też nie było potrzeby :twisted:

Całą sprawę opisałam z autopsji, ale chyba o to autorowi chodziło, jak wynika z treści, czyż nie tak… :roll:

I krótka piłka… :twisted:

I nawet podejrzewam, po co konkretnie mu to było…, ale to nie są rozważania na publicznej niwie :stuck_out_tongue:

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi odnośnie tych oświadczeń i

zaświadczeń :slight_smile: dziś właśnie pozbyłem się 50 zł za to zaświadczenie o

niekaralności :expressionless: to chyba mój najdroższy znaczek pocztowy (skarbowy)

Ktoś tu sugerował że niby chce zostać policjantem :slight_smile: he he dobry żart

mi było a raczej jest potrzebne do aplikowania na :

http://www.mos.gov.pl/1praca/wolne_stan … 15_1.shtml

może się uda :slight_smile:

Dziękuje raz jeszcze

Pozdrawiam :slight_smile: