Może zasilacz?

Często restartuje mi się komp samoczynnie,nagle.Nie ma na to reguły kiedy. Nie mam wirusów. Dysk twardy jest sprawny na 100% tak samo karta graficzna,podejrzewqm że może to być wina płyty głównej bo tylko to chyba mi zostało ale mam taką myśl czy zasilacz może być przyczyną niestabilności,czy może powodować restartowanie się ? A płytę główną mam ECS L4VXA2 z Celeronem 1,7. Co możecie poradzić? :frowning:

podaj dokładnie kofigurację sprzętową!

to trochę mało :stuck_out_tongue:

zwłaszcza jeśli podejrzewasz zasilacz :wink: :smiley:

jak najbardziej zasilacz może być przyczyną restartów komputera, proponuję wymienić zasilacz na mocniejszy, napisz jaki posiadasz obecnie, podaj skład reszty sprzętu

ECS L4VXA2 , Celeron 1,7 , Nvidia GForce FX 5200 128/128 Ultima , RAM DDR 512 400 MHz i dysk Seagete 80GB 7200 a modelu zasilacza nieznam.

Złączono Posta : 27.12.2005 (Wto) 12:07

Tak może jest bardziej fachowo to wyświetlił mi program Everest Home

Płyta główna

Typ procesora Intel Celeron, 1700 MHz (17 x 100)

Nazwa płyty głównej ECS L4VXA2/L4VXAG / Kobian KOB P4X400 NDSX / Matsonic MS9127C / Syntax SVX400

Mikroukład płyty głównej VIA VT8754 Apollo P4X400

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (03/07/03)

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5200

Monitor Siemens-Nixdorf MCF3811 (-K506-) (PZ422286)

Multimedia

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Magazyn

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Kontroler SCSI/RAID A347SCSI SCSI Controller

Kontroler SCSI/RAID VAX347S SCSI Controller

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Dysk fizyczny IC USB Storage-MSC USB Device

Dysk fizyczny IC USB Storage-MMC USB Device

Dysk fizyczny IC USB Storage-SMC USB Device

Dysk fizyczny IC USB Storage-CFC USB Device

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-ROM GDR8162B (16x/48x DVD-ROM)

Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW SOHW-1693S

Status dysków SMART OK

Karta sieciowa Karta VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet

Pozostaje ci tylko zdjąć obudowę i odczytać dane samemu :slight_smile:

a sprawdzales wiatraczki czy sie kreca?? mogly sie juz nabic kurzem i nie wydalaja, mozem miec przez to zawysoka temperature i komp sam sie wylacza zeby sie nie przepalil… sprawdz temp. w biose a najlepiej odkrec obudowe i posprawdzaj wiatraczki! :wink:

A jest jakiś program którym można solidnie przetestować całego kompa no i żeby wyniki były w miare wiarygodne. Te restarty zdarzają mi się prawie od nowości,zgłaszałem do serwisu tam go niby testowali i niby wszystko jest ok. ale problem pozostał. Restartuje się 1,2, razy dziennie nieraz kilka dni jest spokój a tego kompa mam 2 lata. Ja tak myślałem o tym zasilaczu ale generalnie wymienie płyte z procesorem i przy okazji zasilacz i może pomoże chyba że jakoś go jeszcze przetestuje i podam komuś wyniki.