Mozilla cfg

Witam, na nowym komputerze z zainstalowanymi jedynie przeglądarkami Mozilla i Chrome adwcleaner wykrył 3 takie same zagrożenia - plik mozilla.cfg. Co to takiego? Czy może adwcleaner zawsze krzyczy o ten plik i nie jest to nic groźnego?

Mozilla cfg, to plik ustawień jakiejś aplikacji mozilla. Można taki plik otworzyć w notatniku. Nawet zobaczyć i zmienić coś, jak się wie konkretnie, co można zmieniać.

Dzięki za odpowiedź.

Czyli to coś takiego jak master_preferences w Chrome?

Jeśli w każdej przeglądarce jest ta sama strona startowa to ten plik mozilla.cfg może za to w Mozilli odpowiadać? Tylko dlaczego adwcleaner widzi to jako zagrożenie?

 

Najlepiej, to otwórz w notatniku ten plik, zaznacz zawartość i wklej na stronie www.wklej.org - tutaj wklej link.

Do wielu aplikacji związanych z mozillą, np passwordfox - antywirusy krzyczą, że tam trojan, a ja mam to od wielu lat, daję do wyjątków i nic nie włazi nigdy, na parę komputerów.

Oczywiście, że Bóg raczy wiedzieć, skąd masz firefoxa i jakieś aplikacje do niego.

W normalnym Firefoxie pobranym od mozilli, nie ma tego pliku. https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

Wybiera się wersję, potem ile bit, następnie język i ma się prościutko firefoxa od mozilli. Na niektórych stronach można załapać się na jakiegoś wirusa.

//Firefox Default Settings

// set Firefox Default homepage

defaultPref(“browser.startup.homepage”,"data:text/plain,browser.startup.homepage=TU NAZWA WITRYNY);

// Don’t show ‘know your rights’ on first run

pref(“browser.rights.3.shown”, true);

// Don’t show WhatsNew on first run after every update

pref(“browser.startup.homepage_override.mstone”,“ignore”);

 

Nie ma tego dużo, myślę, że nie złamałem regulaminu i mogłem to po prostu napisać, proszę o odpowiedź czy wszystko jest okej.

 

To ustawienie browser.startup.homepage_override.mstone - ignore - dotyczy wyłączenie sprawdzania aktualnej wersja Firefoxa. Takie komunikaty bywają nieznośne.

To wyżej jest tak samo u mnie browser.rights.3.shown ustawione na true w about:config.

W tej nazwie witryny, którą starasz się ukryć, prawdopodobnie jest problem. Pewnie jest na blacklistach programów skanujących.

 

To nazwa sklepu, w którym dokonałem zakupu. Ta strona jest w każdej przeglądarce, a tylko w Mozilli znalazło problem.

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t/