Mozilla ff 4.0. - gdzie jest ikona "odśwież"?

witam! otóż zainstalowałem sobie najnowszego “liska” i nie znalazłem ikony “odśwież bieżącą stronę” co prawda jest F5 ale chciałbym, aby było po 'staremu" :slight_smile: czy jest w tej wersji FF w ogóle taka możliwość?

PPM na ikonkach - -> “Dostosuj” i sobie dorzuć/ustaw jak chcesz i co chcesz.

Ewentualnie popatrz na koniec paska adresu :smiley: , możesz ją stamtąd “zdjąć” i umieścić gdzie chcesz w wspomnianym trybie “dostosuj” :wink:

Dzięki serdeczne Panowie =D> ikonka jest juz we “właściwym” miejscu :slight_smile:

No dobrze, a da się przestawić przycisk “Zakładki” który jest po prawej na pasku zakładek,

np. wyżej tam gdzie pasek adresu ?

jarekm26 , sprawdzić Ci się nie chciało?

PM -> Dostosuj następnie 'złap" go i przerzuć gdzie Ci się podoba.

W Fx4 masz dwa przyciski zakładek, ten, o którym piszesz otwiera się jako panel boczny, można go przestawiać, w “dostosuj” jest drugi przycisk działający na zasadzie dropdown, również można go przestawiać według własnych upodobań.

No niestety, ale kiedy go przenoszę na pasek adresu, to po zakończeniu dostosowywania, ląduję tam gdzie był,

czyli na pasku z zakładkami, a kiedy znowu uruchomię dostosuj, to przycisk wraca tam gdzie go wcześniej ustawiłem,

czyli na pasku adresu…

Dobra po prostu skasowałem ten przycisk zupełnie, bo i tak z niego nie korzystałem…

Ale czy Ty próbujesz wstawić przycisk zakładek na samym pasku adresu ?? Jeżeli tak to bez skryptu CSS jest to niemożliwe.

nie na pasek adresu, tylko obok tam gdzie mam ikonke AdBlockPlusa i przycisk strony startowej…

Tak jak na zrzucie?

beztytuussa.th.jpg

no tak, ewentualnie po prawej stronie obok szukajki google, u mnie to po prostu nie działa,

jak mam włączone okno ‘dostosuj’ to mogę to przenosić gdzie chce, a po wyłączeniu okna

przycisk wraca tam gdzie był, czyli na pasek z zakładkami, a tam jest mi on nie potrzebny…

Usunąłem go w diabły i już…

No to przenieś pasek z zakładkami na ten sam poziom co pasek adresu i szukajki, wygląda to np. tak:

35452322.th.jpg

Skoro skasowałeś jeden przycisk zakładek to teraz otwórz okno “dostosowania” i wyciągnij drugi przycisk, wygląda prawie identycznie jak ten usunięty, z tym że po prawej stronie ma małą strzałeczkę :smiley: , powinno zadziałać.

nie nie ja rzadko ustawiam przeglądarkę na fullscreen, muszę mieć podgląd na inne rzeczy…

efekt jest identyczny, strzałeczka nie ma znaczenia… :smiley:

może moja przeglądara jest jakaś kopnięta :smiley:

A ja nigdy tego nie robię :wink: U mnie na pasku zakładek są tylko 2 adresy, od reszty mam FastDial.

Bez problemu na tym poziomie mieszczą się też ikonki zakładek (te, które u Ciebie nie chcą się “trzymać” a ja ich nie używam).

Do czego musisz mieć podgląd?

na wskaźniki z gadzetów, i inny program po lewej stronie…

jeżeli ustawie karty na górze, to one wyświetlają mi się nad paskiem adresu ale

poniżej przycisku ‘Firefox’, karty na równi z przyciskiem ‘Firefox’ ustawiają mi się

jedynie w trybie fullscreen, dlatego tym się zasugerowałem…

natomiast to paska z zakładkami jestem przyzwyczajony od zawsze, chyba od Fx 2.0,

ale mam speeddial, to chyba jest podobne…

Trochę odbiję od tematu pasków i przycisków… Dla mnie najwygodniejszym (i w stałym miejscu bez względu na upgrade’y sprzętu i softu) jest klawisz F5 na klawiaturze… :slight_smile: