Mozilla Firefox mały problem. Kontrolery dysku twardego

Witam. Wczoraj zrobiłem formata. Zainstalowałem już sobie to co najbardziej potrzebne, w tym przeglądarke Firefox w najnowszej wersji czyli 3.6.8. Pojawiła się jednak pewna niedogodność i nie wiem jak się jej pozbyć. Mianowicie na pewnych stronach np. jakieś forum mam podświetlone na zielono i podwójnie podkreślone niektóre słowa jak najadę na któreś z nich kursorem to ukazuje się reklama. Przedtem nigdy tego nie miałem. Dawno nie stawiałem systemu i nie instalowałem programów, więc może o czymś zapomniałem? Dodatkowo pojawiły mi się małe reklamy, których wcześniej, tzn. przed formatowaniem na Firefoxie nie miałem.

System to Windows XP SP3.

Antywirus: NOD32

Firewall: Outpost Firewall Pro - wydaje mi się, że ten Outpost powinien blokować tego typu rzeczy. Może mam coś źle skonfigurowane?

Załączam screen, który pokazuje problem:

beztytuubrh.th.png

Nie chcę zakładać oddzielnego tematu, więc poruszę jeszcze jedną kwestie w tym.

Mam wątpliwości czy mam zainstlowane odpowiednie sterowniki od dysku. Posiadam dysk SATA. Czytałem gdzieś, że trzeba w Biosie czasami przestawić na SATA, żeby odpowiednio wszystko chodziło. U mnie to wygląda tak jak bym miał 2 kontrolery na raz.

Zamieszczam screen:

beztytuu2q.th.png

Próbowałem znaleźć w Biosie coś wspólnego z dyskiem, ale nie mogę.

Zamieszczam screeny jak wygląda u mnie Bios.

Płyta Główna: Asus A7N8X-E Deluxe

biosl.th.jpg

bios1im.th.jpg

bios2t.th.jpg

bios3.th.jpg

bios4b.th.jpg

bios5.th.jpg

bios6.th.jpg

bios7.th.jpg

A tutaj wszedłem w opcje RAID. Nie wiem za bardzo do czego to służy, ale chciałbym to wszystko mieć dobrze ustawione.

20100831009.th.jpg

Co do tych kontrolerów to wątpliwości pojawiły się po przeczytaniu któregoś z tematów an tym forum właśnie w tej kwestii. Szukałem na ten temat informacji bo miałem problemy przy formatowaniu. Instalator nie mógł sformatować partycji. Wybrałem normalne formatowanie w systemie plików NTFS (taki też miałem wcześniej). Może powinienem wybrać opcje “pozostaw system plików bez zmian” (jakoś tak) czy nie ma to żadnego wpływu?

Po wybraniu formatowania wyskoczyło mi takie coś:

91817675.th.jpg

Zarówno przy partycji C jak i D. Za drugim razem sformatowało się bez problemu. Tak więc obie partycje musiałem formatować 2 razy. P postawieniu systemu i zainstalowaniu sterowników parę razy przy włączaniu mi się zawiesił. Dokładnie w momencie kiedy pojawiały się ikony w zasobniku (koło zegarka). Nie miałem dolnego paska, albo nie chciały się załadować i cały czas klepsydra. Pomagał reset. Raz musiałem 2 razy bo 2 razy z rzędu sie zawiesił. Nie wiem jaka byla tego przyczyna. Nigdy nie miałem takich problemów. Być może od sterowników. Szukałem nowych i znalazłem na stronie Asusa właśnie te kontrolery od IDE. Z tego co zauważyłem chyba nie zainstalowały się albo zainstalowały się niepoprawnie bo wersja sterownika nie zmieniła się. Zainstalowałem też Silicon Image SATARaid. Myślałem, że to jest potrzebne do mojego dysku. Potrzebne to?

Proszę zerknijcie na te screeny i poradźcie co zrobić z tymi reklamami w Firefoxie. Proszę też o zerknięcie na screeny z Biosu. Czy według Was wszystko jest tam ok? Można coś tam poprawić?

Sprzęt nie jest najnowszy i każda optymalizacja jego działania byłaby przeze mnie mile widziana :wink:

Pozdrawiam

NVIDIA nForce2 ATA Controller jak nazwa wskazuje obsługuje napędy ATA, do SATA jest ten dodatkowy kontroler Sil 3112.

W Biosie pewnie nie ma jego ustawień bo to zewnętrzny opcjonalny kontroler dołożony przez producenta płyty.

To w ogóle dziwne że instalator Windowsa widział dysk (może to jakaś samoróbka ?) - też miałem płytę na chipsecie nForce2 z podobnym kontrolerem SATA który działał tylko w trybie AHCI/RAID więc żeby zobaczył dysk musiałem wczytać z dyskietki sterowniki (F6 podczas wczytywania instalatora).

Ściągnij ze strony Asusa: “Silicon Image Serial ATA driver version V1.0.0.50 WHQL and Serial ATA Utility V1.1.3”, usuń foldery “GUI” i “Linux”, pliki zgraj na dyskietkę, przeczytaj plik readme.txt (Fresh Installation) i zainstaluj od nowa Windowsa z normalnej płyty CD.

Ewentualnie możesz spróbować aktualizować bieżący sterownik podając mu ścieżkę do wypakowanych plików ale nie wiem czy to coś da.

U mnie też zawsze musiałem wkładać dyskietkę, ale właśnie ten Windows różni się od czystego Windowsa. Ma dołożony IE8 i WMP11, no i te stery od dysku. W opiniach o nim nikt nie miał problemu z instalacją z tego co czytałem, ale możę jednak u mnie coś nie podpasowało. Jak narazie wszystko chodzi ok.

Usunąć ten program SATARaid?

Co do tych reklam to w firefoxie nie da się ich zablokować? Kiedyś nic nie instalowałem i ich nie było…