Mozilla Firefox - "popsute" wyświetlanie jednej strony

(system) #1

Witam.

Dzisiaj zauważyłem, że jedna ze stron, z której korzystam regularnie od dłuższego czasu, która nigdy nie sprawiała mi problemu jest wyświetlana bardzo, ze tak powiem brzydko, a dokładniej to tak.

http://tinypic.com/r/oa4qb6/6

Wszystko tam się tak beznadziejnie wyświetla. Problem występuje tylko w wypadku Firefoxa (sprawdzałem w Operze i IE) i zaobserwowałem go tylko w wypadku tej strony. Resetowałem go, po resecie problem ustępuje, ale tylko na parę minut by znowu powrócić, a robiłem tak dwukrotnie. Nie wiem o co tu chodzi? Znak ktoś przyczynę takiego obrotu sprawy i jak to naprawić?

(manieKMP) #2

Fx nie wczytuje plików css dla tej strony (dlatego jest wyświetlana "koślawo"), najprawdopodobniej przez to, że adres (static.filestube.com) z którego miałyby zostać wczytane, jest uznany za zagrożenie: "Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!".

(system) #3

Szkoda, bo to chyba od dzisiaj dopiero się stało. Więc korzystam z tego na własne ryzyku jak rozumiem? KIS 2013 mam zainstalowanego puki co.

(manieKMP) #4

Nie do końca ryzykujesz, Fx korzysta z czarnej listy stron/adresów (chyba tworzonej przez google), które są zagrożeniem lub jest co do nich podejrzenie, że stwarzają takowe i są one blokowane (wyświetlany jest wtedy odpowiedni komunikat zamiast strony).

Gdybyś za to wyłączył zabezpieczenie Fx'a przed stronami niebezpiecznymi, wtedy byś ryzykował (dlatego nie podałem jak się to robi...).

PS. Naprawa powyższej strony, a konkretnie jej wyświetlania, leży w gestii właściciela strony. Musiałby zgłosić prośbę o usunięcie danego adresu z czarnej listy i przejść procedurę sprawdzającą brak zagrożeń.

PPS. Jeśli zależy Tobie na tym by stronka się poprawnie wyświetlała, możesz spróbować skontaktować się z właścicielem i poinformować go o tym, że dany adres trafił na listę (chyba że o tym wie i podjął już odpowiednie środki).

(system) #5

To najwyżej poczekam może się coś zmieni. Korzystać z niej mogę tylko jest to teraz trochę kulawe, albo będę to robił za pomocą innej przeglądarki.

Dzięki wielkie za wyjaśnienie sprawy.